تاریخ 1397/03/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
مديرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعي :
تسهيلات مشاغل خانگي در استان سمنان تقويت مي‌شود

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مديرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعي با بيان اينکه تا پايان سال 97 بيش از 10 هزار فرصت شغلي جديد در استان سمنان ايجاد مي‌شود، گفت: تقويت تسهيلات مشاغل خانگي در استان سمنان در دستور کار است.

اسماعيل غنيان در جمع خبرنگاران با تأکيد بر اينکه ايجاد فرصت‌هاي شغلي يکي از مهم‌ترين وظايف دولت در سال 97 است، اظهار داشت: توسعه و تقويت مشاغل خانگي در اولويت نخست دولت براي ايجاد فرصت‌هاي شغلي است.

وي با بيان اينکه تسهيلات ارزان‌قيمت در راستاي توسعه مشاغل خانگي پرداخت مي‌شود، افزود: با توجه به سهميه‌هاي مشخص هر منطقه در پرداخت تسهيلات مشاغل خانگي شهرستان شاهرود رتبه نخست را با پرداخت 50 درصد از سهميه مربوط به اين بخش به خود اختصاص داده است.

مديرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعي با اشاره به اينکه اشتغال و رکود اقتصادي مهم‌ترين چال دولت است، اذعان کرد: ايجاد 10 هزار و 535 فرصت شغلي جديد در استان سمنان برنامه‌ريزي‌شده است و بايد با بهره‌گيري از تمام ظرفيت‌هاي موجود براي تحقق اين ميزان از اشتغال تا پايان سال 97 اقدامات مؤثر را انجام دهيم.

وي با تأکيد بر اينکه استان سمنان در سه بخش صنعت، کشاورزي و خدمات ظرفيت‌هاي مهمي را براي ايجاد اشتغال دارد، تصريح کرد: طرح‌هاي مهم اشتغال‌زايي بايد با توجه به ظرفيت هر شهرستان معرفي شود.

غنيان نيازسنجي و احصاء ظرفيت‌هاي موجود در هر منطقه را در دستور کار دانست و گفت: 16 طرح اشتغال فراگير به کميته فني کارگروه اشتغال استان سمنان ارسال‌شده است که در نهايت با 3 طرح موافقت شده است.

وي از پرداخت تسهيلات به اين طرح‌ها خبر داد و گفت: پيش‌بيني مي‌شود با تکميل اين طرح‌ها 284 شغل جديد در استان سمنان ايجاد شود.

مديرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعي استان سمنان بيان کرد: بهره‌گيري از ظرفيت بخش خصوصي براي سرمايه‌گذاري در طرح‌هاي اشتغال‌زايي و اقتصادي استان سمنان در دستور کار قرار دارد.

وي با بيان اينکه اين استان در جايگاه خوبي در حوزه کاهش نرخ بيکاري قرار دارد يادآور شد: همکاري و هماهنگي مديران اجرايي و اقتصادي استان سمنان براي ايجاد فرصت‌هاي شغلي در دستور کار قرار گيرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان