تاریخ 1397/03/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
معاون سياسي استانداري سمنان:
برخي مدارس استان سمنان فاقد کتابخانه هستند
لزوم فرهنگ‌سازي مطالعه

سمنان- معاون امنيتي، سياسي و اجتماعي استانداري سمنان بابيان اينکه برخي مدارس استان فاقد کتابخانه هستند، گفت: کتابخانه بايد در تمامي مدارس استان سمنان داير شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سعيد ناجي ظهر چهارشنبه در جلسه انجمن کتابخانه‌هاي عمومي استان سمنان به ميزباني سالن غدير استانداري ضمن بيان اينکه با توجه به آموزش پذير بودن کودکان بايد فرهنگ‌سازي را در تمامي مقوله‌هاي اجتماعي از ايشان آغاز کرد، ابراز داشت: کتاب و مطالعه مي‌تواند نقش مهمي در آگاهي بخشي جامعه ايفا کند لذا با توجه به اينکه برخي مدارس استان فاقد کتابخانه هستند بايد با اتخاذ برنامه‌ريزي‌هاي لازم در تمامي مدارس سمنان کتابخانه داير شود.

وي بابيان اينکه بايد برنامه‌ها در راستاي افزايش توجه جامعه به سمت کتابخواني باشد، افزود: با توجه به اينکه کتاب خلاهاي فرهنگي موجود را پرکرده و در انتقال آگاهي موثر است لذا بايد در جلسات انجمن کتابخانه تمرکز بر تدوين راهبردهاي لازم به منظور اجراي برنامه‌هاي کتابخواني باشد.

معاون امنيتي، سياسي و اجتماعي استانداري سمنان بابيان اينکه جامعه کتاب‌خوان از گرفتاري و آسيب‌ها مصون خواهد ماند، ابراز داشت: در نشست انجمن کتابخانه‌هاي عمومي بايد آمار کاهش يا افزايش کتابخواني بررسي و بر اساس آن اقدامات لازم تدبير شود با تحليل اين اطلاعات قطعا مي‌توان زمينه انتقال انديشه را به بهترين نحو در جامعه فراهم کرد.

ناجي در ادامه تصريح کرد: در خصوص کتاب‌فروشي‌ها، ناشران و نويسندگان استان نيز بايد بانک اطلاعاتي تدوين شود تا بر اين اساس دغدغه‌هاي آن‌ها موردبررسي قرار گيرد، قطعا با احصاء مشکلات و کمک به رفع چالش ناشران مي‌توان در حوزه چاپ کتب جديد و حکايت از فرهيختگان قدم‌هاي موثري برداشت.

وي ضمن بيان اينکه مسئولان بايد در افزايش آگاهي بخشي و فرهنگ‌سازي مطالعه تلاش کنند، افزود: در نشست‌هاي انجمن کتابخانه‌ها بايد افراد تاثير گذار نيز حضور داشته باشند، بي‌شک بهره‌گيري از افراد نخبه و کتاب‌خوان و ارائه نظرات کارشناسي آن‌ها مي‌تواند به حل مشکلات کمبود مطالعه در جامعه کمک کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان