تاریخ 1397/03/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
نماينده ولي‌فقيه در استان سمنان:
صادرات محصولات کشاورزي در استان سمنان توسعه يابد

سرويس خبر

نماينده ولي‌فقيه در استان سمنان با بيان اينکه استان سمنان در بخش توليدات کشاورزي داراي عملکرد مطلوبي است گفت: بايد صادرات محصولات کشاورزي در اين استان توسعه يابد.

به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان، حجت‌الاسلام سيد‌محمدشاهچراغي در نشستي با رئيس سازمان جهاد کشاورزي و کارکنان اين سازمان که در دفتر نمايندگي ولي‌فقيه به مناسبت هفته جهاد کشاورزي برگزار شد، اظهار داشت: استان سمنان داراي ظرفيت‌ها و پتانسيل‌هاي خوبي در بخش کشاورزي است و در زمينه توليد محصولات کشاورزي نيز اين سازمان بسيار مطلوب عمل کرده و کارنامه خوبي دارد.

وي با بيان اينکه سياست بخش کشاورزي استان بايد به سمت صادرات محصولات در اين بخش باشد، تصريح کرد: بايد تلاش شود واردات کاهش‌يافته و زمينه صادرات براي محصولاتي که اين قابليت را دارند، فراهم شود.

نماينده ولي‌فقيه در استان سمنان بر ضرورت ايجاد بازار فروش براي محصولات کشاورزي استان نيز تأکيد کرد و افزود: بايد تلاش شود، بازار خريد اين محصولات نيز فراهم شود، تا کشاورز دچار ضرر و زيان نشود.

حجت الاسلام شاهچراغي توسعه صنايع تبديلي و تکميلي در بخش کشاورزي اين استان را نيز خواستار شد و گفت: بايد زمينه توسعه صنايع تبديلي و تکميلي در اين استان بيش از پيش فراهم شود، تا ارزش‌افزوده بيشتري از اين محصولات براي بهره‌برداران به دست آيد.

وي با اشاره به کمبود منابع آبي در استان و خشکسالي‌هاي متناوب در اين استان نيز گفت: بايد در زمينه مصرف آب نيز مديريت بهينه صورت گيرد و از قنات‌ها نيز استفاده درست‌شده و به آن‌ها رسيدگي شود.

وي کشاورزان را گنج‌هاي ارزشمند ناميد و گفت: هر چه که به کشاورز خدمت کنيد اجرتان نزد خداوند متعال بيشتر است چرا که خدمت به مردم در نزد خداوند بسيار با ارزش است.

نماينده ولي‌فقيه در استان سمنان در پايان گفت: جهاد يک کلمه مقدس است و هر جا که باشد چه جهاد علمي، جهاد نفس، جهاد کشاورزي و غيره قداست را به دنبال دارد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان