تاریخ 1397/03/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
فرمان رييس جمهوري به دستگاه‌هااجناس داخل انبارها به سرعت روانه بازار شوند

رئيس دفتر رئيس جمهوري موضوع گراني را از مهمترين موضوعات مطرح شده در نشست امروز هيات دولت عنوان کرد و گفت: رييس جمهوري امروز بر اين مساله تاکيد کردند و دستور دادند براي مهار گراني همه دستگاه‌هاي ذيربط ورود کنند و اجناس داخل انبارها به سرعت در اختيار مردم قرار گيرد.

به گزارش ايرنا، «محمود واعظي » روز چهارشنبه در پايان جلسه هيات دولت در جمع خبرنگاران افزود: در حال حاضر شاهد هستيم حتي بخش‌هايي که ارز چهارهزار و 200 توماني دريافت مي‌کنند، محاسباتي که براي فروش مي‌کنند با ارز بالاتر است و رييس جمهوري خواست تمام دستگاه‌هاي ذيربط به اين موضوع رسيدگي کنند. از طرف ديگر، اجناسي که در انبارها هست بايد به سرعت روانه بازار شود و در اختيار مردم قرار گيرد.

رئيس دفتر رئيس جمهوري درباره گراني خودرو گفت: طي چند روز گذشته، فضاي رواني و احساسي ايجاد شد و در جلسه امروز خواسته شد که خودروسازان با قيمت‌هاي مصوب، خودرو را در اختيار مردم قرار دهند.

واعظي با بيان اينکه موضوع گراني از موضوعات جدي است، گفت: رييس جمهوري امروز بر اين مساله تاکيد و همه وزيران و دستگاه‌ها را مسئول کردند و قرار شد روز دوشنبه هفته آينده ايشان جلسه اي براي تصميم گيري نهايي داشته باشند.

رئيس دفتر رئيس جمهوري ادامه داد: در رابطه با ارز هم مواردي که ثبت سفارش مي‌کنيم، ارز 4 هزار و 200 توماني در اختيار آن‌ها قرار مي‌دهيم و مشکلي در اين زمينه نداريم. وي در پاسخ به اينکه آيا دستورالعمل خاصي هم در باره اين موضوع تهيه شده است، اظهار داشت: در جلسه امروز اولويت‌ها تعيين شد اما بايد توجه داشت که اين مسائل موضوعاتي است که بايد با اصناف، توليد کنندگان، اتاق بازرگاني و بخش خصوصي مشورت شود تا براي اجراي آن اقناع صورت گيرد.وي در پاسخ به سوالي درباره مسکوت ماندن لايحه الحاق ايران به کنوانسيون مبارزه با تروريسم و اينکه برخي به دنبال حداکثر سازي مطالبات از دولت هستند، گفت: ما از طرف دولت از رهبري قدرداني مي‌کنيم که دستور دادند جلسه سران قوا براي موضوعات اقتصادي برگزار شود.تاکنون دو جلسه تشکيل شده و جلسه سوم هم در آينده نزديک برگزار خواهد شد.

وي خاطرنشان کرد:الان شرايط کشور به گونه اي است که اتاق‌هاي فکر در منطقه و آمريکا و رژيم صهيونيستي تشکيل شده تا از فرصت خروج امريکا از برجام استفاده کنند و بطور مرتب سيگنال‌هاي منفي براي افکار عمومي بفرستند.

ادامه در صفحه 4


نسخه چاپي ارسال به دوستان