تاریخ 1397/03/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
حسن روحاني درديدار با مددجويان بهزيستي وکميته امداد:
روند افزايش کمک به مددجويان ادامه مي‌يابد

رئيس جمهوري با بيان اينکه دولت حمايت از عزيزان تحت پوشش کميته امداد امام خميني(ره) و سازمان بهزيستي را وظيفه انساني، اسلامي و قانوني قلمداد مي‌کند، اظهارکرد: سال گذشته ميزان کمک‌ به مددجويان را 3 برابر افزايش داديم واثبات شد که دولت اين اراده و توانمندي را دارد و بايد اين مسير را ادامه دهد .

به گزارش ايرنا از پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري، حجت‌الاسلام والمسلمين دکتر حسن روحاني شامگاه سه شنبه در ديدار صميمي با مددجويان بهزيستي و کميته امداد امام خميني(ره)گفت: امروز بايد سازمان‌ها و نهادهاي حمايت‌کننده، دولت و خيرين دست به دست هم بدهيم و فضايي را در جامعه ايجاد کنيم که فرزندان اين جامعه نسبت به آينده خود اميدوارتر باشند.

روحاني تصريح کرد، بسيار خوشحال‌کننده است که در جمع فرزندان تحت پوشش عده‌اي از نخبگان و فرهيختگان جامعه هستند و اين نشان‌دهنده آن است که استعداد لازم براي رشد و شکوفايي اين عزيزان وجود دارد و بايد بتوانيم از اين فرصت به خوبي بهره‌برداري کنيم.

رئيس جمهوري با بيان اينکه کمک به فرزندان تحت پوشش اين نهادها را افتخاري براي خود مي‌دانيم، خاطر نشان کرد: آنچه به عنوان وظيفه بر عهده ما قرار دارد اين است که جامعه احساس امنيت و عدالت کند و در اين راستا همه بايد دست به دست هم دهيم تا اين احساس و اميدواري به آينده بوجود بيايد.

دکتر روحاني اضافه کرد: بايد اين احساس وجود داشته باشد که جامعه مسلمان ما به فکر هم‌نوعان و ياري افرادي است که نيازمند هستند.

رئيس جمهوري با اشاره به اينکه بخش بزرگي از معرفت ديني اين است که به ديگران کمک کنيم، گفت: اين ياري و کمک‌ رساني ممکن است ابعاد مادي و معنوي و يا ايجاد احساس امنيت در جامعه باشد.

دکتر روحاني با اشاره به اينکه امروز در برخي از بخش‌ها احساس عدالت در جامعه وجود دارد، اظهار داشت: امروز در بخش آموزش و پرورش عدالت نسبي وجود دارد و براي دانش‌آموز روستايي و شهري کلاس درس و مدرسه مهيا مي‌باشد و اين موضوع مهمي است چرا که تمام پيشرفت و تعالي‌ها از مدرسه و کلاس درس آغاز مي‌شود.

رئيس جمهوري همچنين احساس عدالت در حوزه بهداشت و درمان را مورد اشاره قرار داد و گفت: در دولت يازدهم و دوازدهم تمام تلاش‌ها در اين راستا بوده که مردم نيازمند بتوانند از حداقل امکانات درماني و بهداشتي با ارزان‌ترين قيمت بهره‌مند شوند و امروز احساس عدالتي در اين زمينه در جامعه احساس مي‌شود. در حوزه نيازمندي‌هاي ضروري مردم هم تلاش‌هاي زيادي به عمل آمده که از جمله مي‌توان به گازرساني به تمامي مناطق و روستاها اشاره کرد و در پايان دولت دوازدهم تقريباً گاز رساني تمام روستاها به اتمام مي‌رسد و اين به معناي ايجاد عدالت در جامعه است.

دکتر روحاني خاطر نشان کرد: اگر فرزنداني که والدين را در کنار خود نمي‌بينند، احساس کنند که جامعه با محبت پدري و مادري با آنها رفتار مي‌کند، خلاء و جاي خالي والدين آن عزيزان تا حدود زيادي پر مي‌شود.

رئيس جمهوري با اشاره به اينکه يتيم بودن به معناي آن نيست که پيشرفت انسان کمتر مي‌شود، گفت: بالاترين انسان در طول تاريخ گذشته و آينده شخصيت بزرگوار پيامبر اعظم(ص) بود که از همان کودکي پدر و مادرشان را از دست دادند، اما اين وجود گرامي به بالاترين مقام در تاريخ انساني دست يافت.

دکتر روحاني افزود: فرزندان تحت پوشش کميته امداد و بهزيستي که توانسته‌اند در رشته‌هاي مختلف نخبه و سرآمد باشند بهترين افرادي هستند که مي‌توانند براي آينده عزيزان حاضر در اين دو نهاد مفيد باشند و رشد و تعالي آنها را به بهترين شکل رقم بزنند، چرا که مي‌دانند چگونه نيازهاي عاطفي و معنوي اين عزيزان را برطرف کنند.

رئيس جمهوري اهميت تشويق سازمان‌هاي مردم نهاد براي برعهده گرفتن مسئوليت فرزندان تحت پوشش، گفت: اين سازمان‌ها مي‌توانند احساس محبت و کمبودهايي که ممکن است از لحاظ عاطفي بين فرزندان وجود داشته باشد را به خوبي پرکنند و بايد به جاي اينکه خيرين در اين حوزه به ما کمک کنند، ما به خيرين کمک کنيم.

دکتر روحاني تصريح کرد: بايد افراد نيازمند را به نقطه توانمندي برسانيم و بهترين شيوه را براي پيمودن اين مسير انتخاب نماييم و يکي از اهداف بزرگ دولت يازدهم و دوازدهم اين بود که از بچه‌هايي که نيازمند هستند، بهترين مددکاري به عمل آيد و فقرمطلق در جامعه ريشه‌کن شود و اينکه دولت در سال گذشته ميزان کمک‌ به اين عزيزان را 3 برابر افزايش داد به اين معناست که دولت اين اراده و توانمندي را دارد و بايد اين مسير را ادامه دهيم و دولت همه توان خود را در اين راستا خواهد گذاشت.

رئيس جمهوري خدمات اجتماعي و هماهنگي بين نهادهايي که اين مسئوليت را برعهده دارند، بسيار حائز اهميت توصيف کرد و گفت: امروز خوشبختانه دو نهاد سازمان بهزيستي و کميته امداد همديگر را براي تحقق اهداف کمک و ياري مي‌کنند.

دکتر روحاني افزود: اينکه هر سال عده‌اي از نيازمندان توانمند مي‌شوند، افتخار بزرگي براي کميته امداد، سازمان بهزيستي و دولت است. رئيس جمهوري تقويت رابطه نهادهاي اجتماعي دولتي با بخش خصوصي را مورد تأکيد قرار داد و گفت: بايد هر چه قدر که مي‌توان جامعه توان‌رسان افزايش يابد و مديريت اين بخش‌ها به سمت مردم مخصوصاً عزيزان نخبه‌اي که از جمع نهادهاي اجتماعي پرورش يافته‌اند، سوق يابد.

دکتر روحاني تصريح کرد: امروز وظيفه مهم همه ما اين است که ضمن توجه توانمندسازي و رشد بچه، به فکر آينده آنها هم باشيم و آينده آنها به اين است که اشتغال داشته و روي پاي خود بايستند و اين نقطه توانمندي نهايي است که بايد همه مد نظر داشته باشند.

در ابتداي اين ديدار رئيس کميته امداد امام خميني(ره) در سخناني با تأکيد بر اينکه امروز همکاري بسيار خوب و صميمانه‌اي بين کميته امداد، بهزيستي و دولت حاکم است، اظهار داشت: امروز نمي‌توانيم هيچ‌گونه گلايه‌اي داشته باشيم چرا که همکاري‌ها در سطح بسيار عالي و صميمانه جريان دارد.

«پرويز فتاح» خاطر نشان کرد: درآمدهاي مردمي کميته امداد 30 درصد افزايش يافته و اين به معناي اعتماد و همراهي مردم با کميته امداد امام است و ما در کميته امداد اصل خودکفايي و حفظ عزت خانواده‌ها را مورد توجه جدي قرار مي‌دهيم و خود را امانت‌دار مردم مي‌دانيم و انفاقات مردم را در همين جهت هزينه مي‌کنيم.

در اين ديدار همچنين غلامرضا فروغي و ندا قاسمي از فرزندان موفق و نخبه سازمان بهزيستي ديدگاه‌ها و مطالبات خود را در زمينه توانمندسازي فرزندان تحت پوشش سازمان بهزيستي در فضايي صميمانه با رئيس جمهور در ميان گذاشتند.

رئيس جمهوري در پايان اين مراسم پس از اقامه نماز مغرب و عشاء روزه خود را در کنار ايتام و فرزندان تحت پوشش کميته امداد امام خميني(ره) و سازمان بهزيستي افطار کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان