تاریخ 1397/03/10 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
رئيس جامعه تورگردانان ايران:
حضور 382 آژانس عضو جامعه تورگردانان کشور در سمنان

سرويس خبر

رئيس جامعه تورگردانان ايران گفت: به زودي 382 آژانس عضو جامعه تورگردانان ايران به استان سمنان سفر مي‌کنند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان سمنان «ابراهيم پورفرج» شب گذشته و در نشست هم انديشي توسعه گردشگري استان سمنان که با حضور فعالان گردشگري کشور در برج ميلاد تهران برگزار شد، افزود: پس از پايان ماه مبارک رمضان، آژانس‌هاي عضو جامعه تورگردانان وارد استان سمنان شده و از نزديک با ظرفيت‌هاي گردشگري اين استان آشنا مي‌شوند.

وي با اشاره به قابليت‌هاي استان سمنان گفت: وسعت بالا، آثار تاريخي متنوع، برخورداري از پارک‌هاي ملي و... از جمله جاذبه‌هاي اين استان است و بر اين اساس، استان سمنان بايد به يکي از استان‌هاي پربازديد کشور تبديل شود.

وي با بيان اينکه سفر، در بين استان‌هاي شناخته شده تقسيم مي‌شود، گفت: استان سمنان بايد به آژانس‌هاي خارجي و داخلي معرفي شود.

پورفرج، يکي از مهم‌ترين راه‌هاي تبديل استان سمنان به مقصد سفر گردشگران را آشنايي آژانس‌ها و تورگردانان با جاذبه‌هاي اين استان اعلام کرد و افزود: برقراري ارتباط با آژانس‌هاي گردشگري و حضور در نمايشگاه‌هاي بين‌المللي يکي از ابزارهاي مهم توسعه گردشگري هستند.

رئيس جامعه تورگردانان ايران ابراز اميدواري کرد: استان سمنان تا پايان امسال در دو نمايشگاه بين‌المللي حضور داشته باشد.

رئيس کميسيون گردشگري اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي سمنان نيز در اين نشست با اشاره به اينکه گردشگري از بزرگترين صنايع جهان است، گفت: توسعه گردشگري مي‌تواند موجب جهش صنايع دستي کشور به ويژه توسط بانوان و جوان‌ها شود.

"سهراب حکيم‌زاده" با بيان اينکه تنوع صنايع‌دستي ايران در جهان بي‌نظير است، افزود: ميراث فرهنگي از مهم‌ترين سرمايه‌هاي کشور است.

وي با اشاره به جاذبه‌ها و قابليت‌هاي گردشگري استان سمنان نيز گفت: اين استان از تنوع گسترده‌اي از جاذبه‌ها بهره مند است و بايد از اين جاذبه‌ها بهره‌برداري شود.

وي افزود: برخورداري از بيش از 800 اثر تاريخي و طبيعي ثبت شده در فهرست ميراث ملي، طبيعت کويري بکر و کوهستاني و... از جمله قابليت‌هاي اين استان است.

رئيس کميسيون گردشگري اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي سمنان خواستار بهره‌گيري استان سمنان از طرح‌هاي پيشنهادي توسعه گردشگري استان در قالب طرح تکاپو شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان