تاریخ 1397/03/02 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
نويسنده داستان رضوي:
دعوت و حضور نويسندگان مطرح و برگزاري کارگاه‌هاي آموزشي ارتقاي جشنواره داستان رضوي را به دنبال دارد

سرويس خبر:

نويسنده داستان‌هاي رضوي با بيان اينکه جشنواره داستان کوتاه رضوي در گذشت شکل برگزاري بهتري داشت گفت: دعوت و حضور نويسندگان و افراد صاحب نام عرصه نويسندگي و نيز برگزاري کارگاههاي با کيفيت آموزشي مي‌تواند به ارتقاي بيش از پيش اين جشنواره کمک کند.

حسين لعل بذري در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاري رضوي سمنان با اشاره به اينکه تاکنون در اين جشنواره سه بار صاحب عنوان شده است، اظهار داشت: برگزاري اين جشنواره با نام امام رضا(ع) خود انگيزه اي براي حضور نويسندگان است، اما بايد تلاش شود، کيفيت اين جشنواره سال به سال افزايش يابد. وي با بيان اينکه دلايل مختلف از جمله مسايل مالي مي‌تواند در برگزاري کيفي اين جشنواره موثر باشد، گفت: برخي از جشنواره به رغم پايين بودن ميزان جوائز آن اما به لحاظ حضور نويسندگان و چهره‌هاي صاحب نام ايجاد انگيزه براي حضور در آن ايجاد مي کند.

لعل بذري که تاکنون سه عنوان اولي، دومي و سومي اين جشنواره را به خود اختصاص داده است، گفت: توجه به مباحث داوري در اين جشنواره نيز ضروري به نظر مي‌رسد.

وي با اشاره به اينکه داوري آثار درجشنواره داستان کوتاه رضوي در دو مرحله انجام مي‌شود، اظهار داشت: داوران اين دو بخش بايد با هم هماهنگ باشند و اثري که به دور دوم راه يافت نبايد ديگر حذف شود. وي با بيان اينکه آثار در دو بخش محتوايي و فني بررسي مي‌شود متذکر شد: بخش محتوايي بايد همواره در مرحله اول باشد و اگر اثري محتوي لازم براي حضور در اين جشنواره را داشت به مرحله بعد راه يابد نه اينکه اثري از نظر فني پذيرفته، اما در مرحله دوم و محتوايي رد شود.

اين نويسنده با 20 سال سابقه در عرصه نويسندگي تاکنون مجموعه داستاني را به چاپ زسانده که دو اثر از اين مجموعه به نام‌هاي "پدر کلان" و "تمام مسير را مي‌خوابم" مرتبط با امام رضا(ع) است.

اثر "پدر کلان" داستان يک جوان افغان است که پدر بزرگش را براي زيارت به حرم امام رضا(ع) مي‌آورد و در حرم وي را گم مي‌کند و... اين اثر در جشنواره داستان رضوي رتبه اول را کسب کرده است.

جشنواره ملي داستان رضوي امسال شاهد برگزاري چهاردهمين دوره خود است و نويسندگان تا پنجم مرداد براي ارسال آثار به دبيرخانه اين جشنواره فرصت دارند.

اختتاميه اين جشنواره طبق برنامه قرار است هشتم تا دهم شهريور همزمان با ايام ولادت با سعادت حضرت امام موسي کاظم(ع) به ميزباني سمنان برگزار شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان