تاریخ 1397/02/27 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
صعود استقلال با هت تريک الماس سياه
احتمال تقابل شاگردان شفر و برانکو در آسيا

سرويس ورزشي:

تيم استقلال با شکست 3-1 ذوب آهن به دور يک چهارم نهايي ليگ قهرمانان آسيا رسيد.

ديدار برگشت تيم‌هاي استقلال و ذوب آهن در مرحله يک هشتم نهايي ليگ قهرمانان آسيا از ساعت 20:45 امشب در حالي آغاز شد که اصفهاني ديدار رفت را يک بر صفر پيروز شده بودند. در مقابل آبي‌ها خوب مي‌دانستند که حتي برد يک بر صفر هم براي صعودشان کافي نيست و اگر مي‌خواهند کار را در نود دقيقه تمام کنند، بايد نتيجه‌اي غير از اين را رقم مي‌زدند.

بازي در حالي آغاز شد که مامه بابا تيام در همان ابتداي بازي تکل خشني روي پاي فخرالديني رفت و کارت زرد اول را هم دريافت کرد. چند دقيقه بعد از اين اتفاق روي حرکت آرمين سهرابيان استقلال صاحب يک ضربه پنالتي شد که مامه بابا تيام اين ضربه را به راحتي وارد دروازه رشيد مظاهري کرد. بعد از اين گل ذوبي‌ها کمي به خودشان آمدند، تا گل خورده را جبران کنند، اما روي يک غافلگيري تيام بار ديگر درخشيد و با يک ضربه ديدني براي بار دوم دروازه ذوب را باز کرد. نيمه اول در حالي با نتيجه 2- صفر به سود استقلال به پايان رسيد که شفر در اواخر اين نيمه مجبور شد آرمين سهرابيان را به دليل مصدوميت بيرون بکشد و به جاي او نورافکن را وارد زمين کند.

در آغاز نيمه دوم تيم امير قلعه‌نويي بيشتر سوار بازي شد. ذوبي‌ها در حالي به سمت دروازه استقلال حمله مي‌کردند که از ضد حملات حريف غافل بودند و همين باعث شد، تيام روي يک ضد حمله تند و تيز شب رويايي خودش را با هت تريک تکميل کند.

استقلالي‌ها بعد از اين گل مطمئن شده بودند که حتي با دريافت يک گل از حريف باز هم راهي مرحله بعد خواهند شد. اتفاقي که دقيقا يک دقيقه بعد از گل سوم تيام رخ داد. قاسم حدادي‌فر پيش از آنکه با مهدي رجب‌زاده تعويض شود، شوتي را روانه دروازه استقلال کرد و توپ بعد از برخورد به سر مجيد حسيني وارد دروازه رحمتي شد.

در ادامه بازيکنان ذوب آهن که براي صعود نياز به يک گل ديگر داشتند به حملات خود ادامه مي‌دادند، اما نمي‌توانستند موقعيت حساسي روي دروازه استقلال ايجاد کنند. در مقابل آبي‌ها چند باري روي ضد‌حمله‌ها نزديک دروازه مظاهري شدند و حتي توپ را هم به تيرک زدند.

در پايان تلاش ذوبي‌ها حاصلي نداشت و استقلال در اين بازي به چيزي که مي خواست رسيد. قلعه‌نويي بعد از مدت‌ها به استقلال در بد موقعيتي باخت و شفر در بهترين جاي ممکن با استقلال فصل را به پايان رساند. استقلال دومين نماينده صعود‌کننده ايران به جمع هشت تيم نهايي ليگ قهرمانان آسيا است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان