تاریخ 1397/02/27 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
معاون شرکت آب منطقه‌اي سمنان اعلام کرد:
بارش‌هاي بهاري نتوانسته استانرا از بحران آب خارج کند

سرويس خبر

معاون حفاظت و بهره‌برداري شرکت آب منطقه اي سمنان گفت: بارش‌هاي بهاري که در فروردين و ارديبهشت امسال انجام شد، هنوز نتوانسته است وضعيت منابع آبي استان سمنان را از بحران جدي خارج کند.

به گزارش روابط عمومي شرکت آب منطقه‌اي سمنان، محمدرضا خاموشي در نخستين نشست کارگروه آموزش، فرهنگ و اطلاع‌رساني طرح احياء و تعادل بخشي منابع آب زيرزميني استان که با حضور قائم مقام و مديران توليد و تهيه‌کنندگان صدا و سيماي مرکز سمنان برگزار شد، گفت: با بارندگي‌هاي خوبي که در ايام ابتدايي سال‌جاري در استان سمنان اتفاق افتاد، تا حدودي وضعيت آبي استان بهبود پيدا کرده است که اگر اين بارندگي‌ها اتفاق نمي‌افتاد بدون‌شک، استان سمنان يکي از خشک‌ترين استان‌هاي بحراني در خشک‌سالي و کمبود آب بود، هر چند که هنوز استان سمنان در تنش آبي شديد قرار دارد.

وي اضافه کرد: بارش‌هاي اخير هنوز نتوانسته است استان سمنان را از بحران آب خارج کند، وضعيت منابع آب زيرزميني تنها مي‌تواند با بارش‌هاي برف در زمستان و عدم برداشت بيش از حد توسط چاه‌هاي فعال بهبود پيدا کند.

معاون حفاظت و بهره‌برداري شرکت آب منطقه اي سمنان افزود: تنها راه برون رفت از خشکسالي و نجات دهنده منابع آب زيرزميني در استان سمنان، مديريت مصرف خصوصاً مديريت مصرف در بخش کشاورزي است، همکاري صدا و سيما و ساير رسانه‌ها و مطبوعات در اين حوزه بسيار ضروري و تأثيرگذار است، بايد فرهنگ جامعه در زمينه مصرف آب اصلاح شود و صدا و سيما و رسانه‌ها نقش بسيار مهمي دارند.

خاموشي ادامه داد: کارگروه فرهنگ و اطلاع‌رساني در راستاي حفاظت و صيانت از منابع آب زيرزميني در استان سمنان و در جهت طرح احياء و تعادل‌بخشي منابع آبي در استان سمنان تشکيل شده است و هدف اصلي که ما دنبال آن هستيم، بحث اطلاع‌رساني، فرهنگ‌سازي، آگاهي‌رساني و ارتقاء دانش و اطلاعات مردم و افراد جامعه در موضوع کمبود آب، بحران آب و خشک‌سالي است.

وي اظهار داشت: بحث مديريت مصرف آب، اصلاح رفتار، مصرف بهينه آب، تغيير الگوي کشت و اصلاح شيوه‌هاي نوين آبياري از جمله مباحثي است که ما در طرح احياء و تعادل‌بخشي منابع آب و خصوصاً کارگروه فرهنگ و اطلاع‌رساني دنبال مي‌کنيم و از صدا‌و‌سيما و رسانه‌ها مي‌خواهيم که ما را در اين کار بزرگ همراهي و کمک نمايد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان