تاریخ 1397/02/27 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
سرپرست روزنامه پيام استان سمنان در ديدار با روابط عمومي‌هاي دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان:
روابط عمومي‌ها آن‌طور که بايد در کشور ما شناخته شده نيستند
رسانه‌هاي مکتوب سنديت دارند

سمنان- خبرنگار روزنامه يام استان سمنان

مديران روابط عمومي‌هاي زيرمجموعه دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان به همراه دکتر "خدايي‌راد" دبير شوراي اطلاع‌رساني استان سمنان با حضور در دفتر روزنامه پيام استان سمنان در نشستي صميمي با سرپرست و کارکنان اين روزنامه ديدار و گفتگو کردند.

"حميد خدايي‌راد" در اين نشست بر بحث آموزش تاکيد کرد و گفت: در اين زمينه برنامه‌ريزي کرديم و اميدواريم به سرانجام برسد.

وي افزود: با اين حرکت قطعا مجموعه توليدات اطلاع‌رساني از کيفيت بهتري برخوردار خواهند شد.

در ابتداي اين ديدار "ابوالقاسم کواکبيان" سرپرست روزنامه پيام استان سمنان با تبريک فرارسيدن 27 ارديبهشت روز "ارتباطات و روابط عمومي‌ها" رسالت نشريات را انعکاس مشکلات مردم عنوان کرد و افزود: روابط عمومي‌ها نيز فعاليت‌هايي موازي با کار نشريات انجام ميدهند و در حقيقت با انعکاس مشکلات مردم به مسئول مجموعه خود سعي در رفع موانع و مشکلات دارند.

وي تصريح کرد: متاسفانه در کشور ما روابط عمومي‌ها انطور که بايد شناخته شده نيستند و هنوز جامعه ما پذيراي اين موضوع نيست.

وي به بيان تاريخچه‌اي از فعاليت روزنامه پيام استان در طول 27 سال فعاليت خود اشاره کرد و افزود: روزنامه پيام در طول اين سال‌ها به طور مستمر به چاپ رسيده و علت اصلي بقاي آن نيز همکاري تنگاتنگ روابط عمومي‌ها با روزنامه پيام استان سمنان است.

وي با اشاره به شخصيت دکتر کواکبيان مدير مسئول روزنامه که چهره‌اي سياسي و کشوري است، تصريح کرد: دکتر کواکبيان هيچ گاه مسايل سياسي کشور را وارد کار روزنامه نکرده و هميشه سعي ما بر اين بوده، تا در اين نشريه به بيان مشکلات و موانع موجود در استان بپردازيم.

وي با اشاره به صفحات اجتماعي، مردم و پيام، پيام‌هاي تلفني و گزارش‌هاي مردمي که از سوي خبرنگاران روزنامه تهيه مي‌شود، اذعان داشت: در سال‌جاري با تقويت اين موضوعات سعي در انعکاس بيشتر دردودل‌هاي مردم به مسئولين داشتيم و تا امروز اين امر به خوبي محقق شده است.

وي در بخش ديگري از سخنان خود گفت: در کشورهاي پيشرفته جهان رسانه‌هاي مجازي بسيار قوي‌تر هستند، ولي با اين وجود رسانه‌هاي مکتوب در کشوري همچون ژاپن در طول روز بيش از 30 ميليون تيراژ دارند ولي در کشور ما رسانه‌هاي مکتوب تحت تاثير رسانه‌هاي مجازي قرار گرفته اند در حالي که اين رسانه‌ها سنديت نداشته و قابل اطمينان نيستند.

وي ادامه داد: انتظار مي‌رود، تا مسئولين با مطالعه روزنامه پيشنهادات و انتقادات خود را بيان کنند، تا شاهد رشد و شکوفايي بيشتر در اين زمينه باشيم.

وي در پايان از روابط عمومي‌هاي دانشگاه علوم پزشکي خواستار پذيرش اشتراک روزنامه پيام استان سمنان شد.

در ادامه اين نشست صميمي دکتر "آرمان" از فعالان رسانه‌اي کشور هم ضمن عرض خسته نباشيد، به روابط عمومي‌ها و کارکنان روزنامه پيام استان سمنان از دکتر کواکبيان به عنوان چهره‌اي ملي و بين‌‌المللي ياد کرد و افزود: از تمامي روابط عمومي‌ها تقاضا دارم نسبت به اشتراک روزنامه اقدام کنند، زيرا اگر يک نسخه بيشتر از يک روزنامه در هر شهري فروش رود در حقيقت به فرهنگ آن شهر و استان کمک شده و در واقع بقاي اين موضوع به اطلاع‌رساني گره خواهد خورد.

وي کانال‌هاي خبري فضاي مجازي را غير معتبر خواند و تصريح کرد: روزنامه‌ها و نشريات معتبر هستند و در قانون مطبوعات بعد از بازنگري تمامي افراد زيرمجموعه يک نشريه براي انتشار يک خبر از صاحب امتياز تا حروف چين بايد پاسخگو باشند.

وي بر حمايت از نشريات و رسانه‌هاي مکتوب تاکيد کرد و افزود: حمايت از روزنامه‌ها در حقيفت حمايت از فرهنگ و اطلاع‌رساني صحيح است، در حالي که خبر در رسانه‌هاي مجازي مستند نخواهد بود.

وي افزود: رسانه‌ها مي توانند صداي شما باشند حتي اگر از شما انتقاد کنند.

وي رسانه‌ها را به عنوان رکن چهارم دموکراسي دانست و افزود: مسئولي که تحمل انتقاد را ندارد بهتر است، مسئوليت خود را ترک کند.

وي شغل خبرنگاري را شغلي پر استرس و خطرناک معرفي کرد و افزود: در کشور ?مريکا خبرنگاران با 15 سال و در فرانسه با 12 سال سابقه بازنشسته مي‌شوند.

در ادامه اين نشست خانم "مهديان" مدير روابط عمومي دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان هم ضمن تشکر از دست‌اندرکاران روزنامه پيام استان سمنان گفت: بيشتر مديران روابط عمومي در حوزه پزشکي تخصص دارند و به دليل علاقه‌اي که به فرهنگ و اطلاع‌رساني دارند، با ما همکاري مي کنند.

وي کار در حوزه سلامت را پر استرس خواند و تصريح کرد: افرادي که در حوزه روابط عمومي سلامت فعاليت دارند استرسشان دو چندان خواهد بود.

مدير روابط عمومي دانشگاه گفت: به لطف و دعوت همکار رسانه‌ايم آقاي کواکبيان سرپرست روزنامه پيام، فرصتي شد، تا امروز به همراه کارشناسان روابط عمومي حوزه سلامت اين استان به دفتر اين روزنامه سري بزنيم.

وي افزود: دفتر روزنامه پيام، محيطي فرهنگي و آرام با محدوده‌ي وسيعي از فعاليت‌ها است. دفتر اين روزنامه يکي از گسترده‌ترين مجموعه‌هاي مطبوعاتي در سطح استان سمنان است که جمعي از اهل نشر و قلم اين استان در اين مجموعه گرد هم آمده‌اند.

مدير روابط عمومي دانشگاه تصريح کرد: اين بازديد فرصتي ارزشمندي است، تا فرايند توليد محتوا، اصول و چارچوب‌هايي را که براي انجام کار هماهنگ و کيفي در چنين حجمي به کار گرفته مي‌شود، را بياموزيم.

وي همچنين در اين نشست از دکتر خدايي خواستار تشکيل کلاس‌هاي ?موزشي براي روابط عمومي‌ها شد.

در ادامه صائمي مدير روابط عمومي مرکز بهداشت سمنان گفت: پيشگيري مقدم بر درمان است و امروزه اميد به زندگي در ايران افزايش يافته و اين امر مرهون زحمات در بخش بهداشت، درمان و مردم است.

"عندليب" از بيمارستان کوثر هم بر ارتباط با مردم تاکيد کرد و افزود: بايد ارتباط با مردم را تقويت کنيم و هميشه يک طرفه به قاضي نرويم و پاسخگوي مردم باشيم.

"مرتضي سالو" از بيمارستان ولايت دامغان هم تصريح کرد: اميدوارم روزي فرهنگ‌سازي صورت پذيرد، تا مديران، روابط عمومي‌ها را به رسميت بشناسند.

وي افزود: مديري موفق است که روابط عمومي ان موفق و قوي باشد.

"ساعدي" از اعضاي تحريريه روزنامه هم در اين نشست بر پيشگيري تاکيد کرد و افزود: بهتر است، دانشگاه علوم پزشکي در اين زمينه فعاليت بيشتري داشته باشد.

در اين نشست مديران روابط عموي‌ها ?قايان؛ چلوويان، مهرابي، سالو، عندليب، اسدي‌نژاد، ادهم، نادري، دوستمحمدي، شاهجويي، پورحيدري، صارمي، کرماني، مرادي و عرب عامري و خانم‌ها؛ مهديان، عضدي، حسينيان، قاضي، افروز، قاضي‌نژاد، شهاب، سلطاني، ابراهيمي، خاتمي و يزداني حضور داشتند.

شايان ذکر است: در پايان اين نشست سرپرست و روابط عمومي روزنامه با اهداي گل از روابط عمومي‌ها تجليل کردند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان