تاریخ 1397/02/27 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
در آستانه سوم خرداد صورت گرفت؛
ديدار رزمندگان عمليات الي بيت‌المقدس با نماينده ولي‌فقيه در سمنان

سرويس خبر

جمعي از رزمندگان و ايثارگران در عمليات بيت‌المفدس در آستانه سوم خرداد با نماينده ولي‌فقيه در استان سمنان ديدار کردند.

به گزارش خبرنگار دفاع مقدس از سمنان، جمعي از اعضاي ستاد بزرگداشت سوم خرداد، فرماندار سمنان، فرماندهان، رزمندگان عمليات بيت‌المقدس، خاتواده معظم شهدا و ايثارگران با نماينده ولي‌فقيه در استان سمنان ديدار و گفت‌وگو کردند.

در اين ديدار آيت‌الله سيد‌محمد شاهچراغي ضمن گراميداشت ياد و خاطره شهدا و ايثارگران دفاع مقدس به‌خصوص رزمندگاني که در عمليات بيت‌المقدس و آزادسازي خرمشهر نقش‌آفريني کردند، اظهار داشت: ضرورت دارد، دستاوردهاي انقلاب و دفاع مقدس براي نسل جوان و نوجوان بازگو شود.

وي گفت: بندگي خالصانه و عارفانه خداوند متعال و خادم و خدمتگزار مردم بودن دو هدف بزرگ آفرينش انسان است.

شاهچراغي با توجه به شروع ماه مبارک رمضان بيان داشت: بهترين ماه بندگي خدا ، ماه رمضان است که ماه مجمع عبادات است و عبادت جسمي مانند نماز و روزه و عبادت مالي چون خمس و زکات و صدقه از مهترين بخش عبادت مي‌باشد.

نماينده ولي‌فقيه در استان سمنان ادامه داد: وحدت عامل مهمي براي پيروزي و مقاومت در مقابل هجمه‌هاي دشمنان است و ما وظيفه داريم، حافظ وحدت و نگهبان آن باشيم

در ادامه اين ديدار مديرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس ضمن تبريک فرا رسيدن ماه ضيافت‌الله و سالروز آزادسازي خرمشهر اظهار داشت: پيروزي‌هاي بزرگ ما در دوران دفاع مقدس مرهون تلاش‌هاي رزمندگان مجاهدي بود که مخلصانه مبارزه کردند و ما بايد امروز اين حماسه عظيم را به جوانان و نسل‌هاي آينده انتقال دهيم.

سلامي با اشاره به اهميت فتح خرمشهر در دفاع مقدس گفت: عمليات بيت المقدس که منجر به فتح خرمشهر شد نقطه عطف و نماد پيروزي ما در تاريخ دفاع مقدس بود و اين پيروزي بزرگ معادلات سياسي و نظامي دشمنان انقلاب اسلامي را بر هم زد.

سلامي گفت: حماسه فتح خرمشهر ثمر جهاد در راه خدا، ايمان، معنويت و بصيرت رزمندگان و اتحاد و همبستگي ملت بزرگ ايران و پيروي از ولايت بود.

سلامي تصريح کرد: استان سمنان در عمليات آزادسازي خرمشهر 85 شهيد از نيروهاي مردمي و سپاه، 107 شهيد از ارتش و 170 مجروح و جانباز نقديم اسلام و انقلاب اسلامي کرد.

مديرکل حفظ آثار دفاع مقدس استان سمنان بيان داشت: به مناسبت سالروز آزادسازي خرمشهر بيش از 1000 برنامه‌ در استان سمنان توسط نيروهاي مسلح، تشکل‌هاي مردمي، دانشگاه‌ها و دستگاه‌هاي دولتي پيش‌بيني و اجرا خواهد شد.

در ادامه اين ديدار جمعي از رزمندگان دفاع مقدس خاطراتي از عمليات آزادسازي خرمشهر را بيان کردند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان