تاریخ 1397/02/27 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
دبير شوراي اطلاع رساني استان سمنان در دفتر روزنامه پيام استان سمنان:
روزنامه پيام استان سمنان ضريب نفوذ بالايي در استان دارد

سمنان-خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

دکتر "حميد خدايي‌راد" دبير شوراي اطلاع رساني استان سمنان به همراه کارشناسان روابط عمومي ضمن بازديد و عرض خسته نباشيد، به کارکنان اين روزنامه با سرپرست و همکارانشان ديدار و گفتگو کردند.

در ابتداي اين نشست خدايي‌راد روز "ارتباطات و روابط عمومي" را تبريک گفت و افزود: روزنامه پيام استان سمنان از جايگاه بسيار خوبي در استان برخوردار است و ضريب نفوذ بسيار بالايي دارد.

وي هدف از اين ديدار‌ها را شناسايي ظرفيت هاي اطلاع‌رساني استان عنوان کرد و افزود: مجموعه ابزارهاي رسانه‌اي يک استان تنها فضاي مجازي نيست و نشريات مکتوب از گذشته بوده و هيچ‌گاه ارزش واقعي خود را از دست نمي‌دهند.

وي تاکيد کرد: به دنبال ايجاد فضاي تعامل، گفتگو و نشاط در استان هستيم و برنامه‌هاي متعددي را در دستور کار خود داريم.

وي بر وجود تناقض در عرصه خبر اشاره کرد و گفت: بايد به اين موضوع بيشتر پرداخته شود.

وي ادامه داد: از نگاه برخي افراد خبر از لحاظ مادي ارزشي ندارد، در حالي که مردم بايد بدانند براي کالايي که توليد شده بايد پول پرداخت کنند.

وي با اشاره به اينکه برخي تصور مي‌کنند، خبر رايگان است، تصريح کرد: با وجود اينکه براي تهيه خبر زحمت زيادي کشيده مي‌شود، بهاي آن پرداخته نمي‌شود.

وي تاکيد کرد: براي اينکه خبر، اين کالاي ارزشمند به دست مردم برسد، بايد انگيزه ايجاد کرد و اين معضل بزرگي در کشور است.

وي افزود: اگر بتوانيم ارزش معنوي هر خبر را تعيين کنيم مي‌توانيم تا حدودي اين تناقض را برطرف کنيم.

وي در بخش ديگري از سخنان خود بر افزودن گزينه‌اي در ارزيابي ادارات براي حمايت از مطبوعات خبر داد.

خدايي راد تصريح کرد: بايد در حوزه رسانه به گونه اي عمل شود تا کارکنان ادارات روزنامه را از مدير خود مطالبه کنند.

وي بر گفتگو بين مردم و مسئولين، خبرنگاران با مسئولين، خبرنگاران با مردم و غيره تاکيد کرد و افزود: اين امر موجب تحرک خواهد شد.

وي گفت: در فضاي جديد مجازي به وحدت، انسجام و همدلي نيازمنديم.

وي در پايان از روزنامه پيام خواست تا به مسايل و سياست هاي مهم استان بيشتر بپردازد.

در ابتداي اين نشست "ابوالقاسم کواکبيان" سرپرست روزنامه پيام گفت: اوضاع اقتصادي مردم امروزه نگران‌کننده شده است، لذا همين امر برفروش نشريات تاثير مستقيم دارد.

وي افزود: در کشورهاي توسعه يافته که فضاهاي مجازي در انها پيشرفته تر از ايران است، نشريات در تيراژ بسيار بالا به فروش مي‌رسد.

وي از تعامل سازنده و مثبت روزنامه پيام با مجموعه استانداري و ساير دستگاه هاي اجرايي خبر داد و تصريح کرد: روزنامه پيام 27 سال به طور مستمر در حال چاپ است.

وي بر شفافيت ادارات تاکيد کرد و گفت: دستگاه هاي اجرايي بايد با نشريات تعامل دو طرفه داشته باشند و مقبوليت مسئولين توسط رسانه ها بهتر مي‌تواند ايجاد شود.

"حسين زياري" کارشناس روابط عمومي استانداري هم در اين نشست گفت: روزنامه پيام استان سمنان موتور محرک فرهنگ و اطلاع‌رساني در استان است و افراد بسياري که امروزه جايگاه و موقعيت مناسبي دارند، با روزنامه پيام همکاري داشته‌اند.

"روح‌الله ساعدي" کارشناس ديگر روابط عمومي استانداري و عضو تحريريه روزنامه پيام هم گفت: روزنامه پيام نقش اساسي در تحولات سياسي، اجتماعي و فرهنگي استان و شهر سمنان داشته است، لذا بايد نگاه ويژه تري به اين روزنامه داشت.

خانم "نصيري" از روابط عمومي استانداري هم عملکرد روزنامه پيام استان را خوب ارزيابي کرد و افزود: نقدها باعث سازندگي و پيشرفت کارها مي‌شوند و روزنامه پيام در اين راه به خوبي قدم برداشته است.

"منصور عمادي" مدير روابط عمومي روزنامه پيام هم در اين نشست گفت: متاسفانه ادارات در دولت تدبير و اميد تعامل خوبي با نشريات ندارند و بسياري از ادارات اشتراک خود را قطع کرده و يا تعداد ان را کاهش داده‌اند.

وي خواستار رسيدگي به اين موضوع از سوي دبير شوراي اطلاع‌رساني استان شد که دکتر خدايي‌راد قول مساعد در اين خصوص داد.

"سلماز عرب‌عامري" دبير خبر روزنامه پيام استان هم در اين نشست از بي‌اخلاقي برخي ادارات گلايه کرد و افزود: متاسفانه گاهي برخي از مديران روابط عمومي‌ها پرداخت هزينه اگهي يا اشتراک را منوط بر چاپ خبرهاي بي‌ارزش خود مي‌دانند که اين امر به روزنامه و خوانندگان لطمه وارد مي‌کند.

"محمد‌جعفر صميميان" از سازمان آگهي‌هاي روزنامه پيام استان سمنان هم از اقتصاد بيمار مطبوعات گلايه کرد و گفت: متاسفانه برخي از ادارات هزينه‌هاي متفرقه بسياري را مي‌پردازند، ولي براي پرداخت هزينه آگهي و ارائه رپرتاژ ابراز عدم تامين هزينه مي‌کنند، همچنين برخي ادارات در پرداخت هزينه آگهي خود بسيار تعلل دارند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان