تاریخ 1397/01/30 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
استاندار سمنان در مراسم روز ارتش در شاهرود:
ارتش پشتوانه نظام اسلامي است

شاهرود-خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

استاندار سمنان در مراسم روز ارتش که با حضور نيروهاي انتظامي و نظامي استان سمنان در ميدان ولايت شاهرود گفت:ولايتمداري ويژگي اصلي نيروهاي مسلح ايران اسلامي است، و ارتش پشتوانه نظام اسلامي و گنجينه‌اي ارزشمند محسوب مي‌شود.

شهاب‌الدين چاووشي با، تأکيد براينکه نيروهاي مسلح ما در بسيج، ارتش و سپاه و نيروي انتظامي دلير مرداني هستند که ولايتمداري و گوش‌به‌فرمان ولي‌فقيه زمانه‌شان نخستين ويژگي آن‌ها محسوب مي‌شود، افزود: نيروي مخلص ولايي، در سايه تبعيت از ولايت‌فقيه نقشي متفاوت‌تر از گذشته ايفا مي‌کند، ليکن مردم چشم‌به‌راه ايثارگري نيروهاي مسلح هستند که بر اساس قانون موظف به تأمين امنيت در مرزهاي ايران هستند.

استاندار سمنان همچنين بابيان اينکه نيروهاي مسلح با سلحشوري افتخار پاسداري از ميهن را براي خود ثبت کرده‌اند، تأکيد کرد: ارتش با تقديم شهدا براي صيانت از جمهوري اسلامي قدم‌هاي بزرگي براي اقتدار ايران بزرگ برداشته و مردم همواره قدردان اين برکات هستند.

چاووشي بيان کرد: ده‌ها فرمانده ارتش و هزاران سرباز وطن از دل ارتش افتخارات عظيمي براي ميهن آفريدند و قطعاً اين دليري‌ها صفحه رنگين در تاريخ نظام جمهوري اسلامي ايران خواهند بود که به يادگار مي‌مانند.

وي با بيان اينکه ارتش با پشتوانه ايمان به خدا جزء طلايه‌داران سپاه مهدي موعود(عج) خواهد بود، تأکيد داشت: بيشترين سپاه آن حضرت، براي آزادسازي جهان بشريت از ميان نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران برگزيده خواهند شد.

استاندار سمنان در ادامه به سه هزار شهيد استان در دفاع مقدس نيز اشاره کرد و گفت: اگر فداکاري نيروهاي مسلح نبود کشور از آزادي و امنيت کنوني که به آن افتخار مي‌کنيم، برخوردار نبود.

چاووشي بيان کرد: ارتشي که درگذشته امکان توليد يک خمپاره را نداشت به‌جايي رسيد که در صنايع دفاعي و موشکي نيروهاي مسلح در منطقه حرف اول را مي‌زند و لذا امروز نيروهاي مسلح اين باور را در ميان مردم جهان به وجود آوردند که ارتش ايران مقتدر است.

وي افزود: اگر نظام در جريان نفس‌گير مذاکرات هسته‌اي توانست شاکله نظام‌هاي قدرتمند را سر جاي خود بنشاند از ارتش فداکار و بسيجي‌هاي دلاور و سپاهيان غيور بود چراکه اين نيروها براي کشور ذخيره و ماندگار و فراموش ناشدني هستند.استاندار سمنان با تأکيد بر اينکه اگر ملت احساس آرامش مي‌کنند، مرهون نيروهاي مسلح و ارتش هستند، گفت: قدرت بازدارندگي ما امروز فقط به موشکي خلاصه نمي‌شود بلکه قدرت ما از غيرت فرزندان اين انقلاب در تمام حوزه‌هاي دفاعي، امنيتي، نظامي و انتظامي نشات مي‌گيرد.

چاووشي بيان کرد: ملت ما دنبال جنگ و درگيري در منطقه نبوده و نيست و اين بيگانگان هستند که مي‌خواهند جنگ را به منطقه ما بکشانند و در اين نيروهاي نظامي بودند که اجازه ندادند، اين اتفاق رخ دهد.

وي همچنين خاطرنشان کرد: بازدارندگي قدرت جمهوري اسلامي هميشه مانع شده، تا دشمن نتواند فکر حمله و نفوذ به ملت ما را داشته باشد.

شايان ذکر است: در اين مراسم پيش از سخنان استاندار امير سرتيپ دوم ستاد عليرضا فخرآبادي فرمانده لشگر 58 تکاور ذوالفقار به عرض خير‌مقدام پرداخت و ياد شهداي ارتش را گرامي داشت و در پايان مراسم نيروهاي حاضر در ميدان از مقابل جايگاه و تمثال مقام معظم رهبري رژه رفتند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان