تاریخ 1397/01/29 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
در نخستين مجمع سلامت استان سمنان مطرح شد؛
ضرورت ارتقاي شاخص‌هاي بهداشت و درمان استان سمنان

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

استاندار سمنان با بيان اينکه حفظ سلامت مردم مهم‌ترين دغدغه دولت است، گفت: شاخص‌هاي بهداشت و درمان در استان سمنان ارتقا يابد.

سيد‌شهاب‌الدين چاووشي در جمع شرکت‌کنندگان نخستين مجمع سلامت استان سمنان اظهار داشت: بهداشت و درمان يکي از مهم‌ترين شاخص‌هاي ارزيابي نظام است و بايد براي تقويت اين شاخص‌هاي تلاش مضاعف انجام دهيم. وي با بيان اينکه مردم متوقع هستند خدمات دولتي در حوزه بهداشت و درمان نيز گسترش يابد، افزود: تأمين سلامت عمومي در جامعه نيازمند عزم ملي و همگاني است و بايد در اين عرصه زيرساخت‌هاي بهداشتي و درماني را تقويت کنيم. استاندار سمنان حفظ سلامت مردم را مهم‌ترين دغدغه دولت دانست و گفت: تأمين سلامت و ارائه خدمات دولتي در حوزه بهداشت و درمان از مهم‌ترين مؤلفه‌هاي حقوق بشر است. وي با تأکيد بر اينکه وجود دانشگاه علوم پزشکي در سمنان و شاهرود مي تواند بهداشت و درمان اين استان را به قله‌هاي رفيع سعادت برسانند، خاطرنشان کرد: ارائه خدمات بهداشتي و درماني بايد بدون نگاه قوميتي و سرزميني انجام شود و همه جاي استان براي ما ارزشمند است.

چاووشي با اشاره به اينکه غربي‌ها به دنبال شعار جامع حقوق بشريت هستند، تصريح کرد: حقوق بشر در مفاهيم ديني ريشه‌اي به قدمت تاريخ دارد و اين در حالي است که کشورهاي غربي تنها مدعي رعايت حقوق بشر هستند. وي ابراز داشت: مسئولان و مردم در استان سمنان بايد نسبت به رعايت حقوق بشر اهتمام ويژه‌اي بروزند و از تمام ظرفيت‌هاي موجود در اين راستا بهره بگيرند. استاندار سمنان با بيان اينکه ارتقاي شاخص‌هاي بهداشت و درمان نقش مؤثري در جلب رضايت مردم ايفا مي‌کند، يادآور شد: اين استان زادگاه بسياري از فيلسوفان، دانشمندان، پزشکان مجرب و متعهد و متخصص است و بايد قدردان اين مفاخر باشيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان