تاریخ 1397/01/18 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
کتابخانه‌هاي عمومي استان سمنان از وضعيت مطلوبي برخوردار هستند

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

استاندار سمنان،گفت: کتابخانه‌هاي عمومي اين استان از وضعيت مطلوبي برخوردار هستند.

سيد شهاب الدين چاوشي در نشستي با مديرکل و معاون کتابخانه‌هاي عمومي استان سمنان، با اشاره به نقش حساس و کليدي کتاب و کتاب خواني و فرهنگ مطالعه گفت: توجه به اين مقوله مهم، فراتر از وظايف قانوني موهبت الهي است که نشان از کمال روحي و همت بلند و علاقه به بالندگي و رشد انسان‌‌ها است.

چاووشي با تاکيد بر احداث کتابخانه در شهرستان گرمسار و تکميل پروژه‌‌هاي نيمه‌تمام در استان خواستار پيگيري جهت احداث کتابخانه ‌عمومي در شهرستان‌‌هاي فاقد کتابخانه استاندارد شد.

وي با بيان اينکه کتابخانه‌هاي عمومي استان سمنان از وضعيت مطلوبي برخوردار هستند برنامه‌هاي خلاقانه و فضاي کتابخانه‌ها مي تواند در جذب مخاطبان موثر باشد.

استاندار سمنان از انجام شدن هماهنگي‌‌هاي لازم با مسئولان کتابخانه ملي جهت بازديد و ساماندهي کتابخانه‌حسينيه حضرت ابوالفضل (عليه‌السلام) دامغان جهت امکان دسترسي بهتر و مفيد‌تر مراجعان به کتابخانه خبردادوگفت: مکان فرهنگي مناسب جهت نمايش و بهره‌مند شدن مردم از آثار کتاب‌هاي اهدايي پروفسورپرويز کردواني با همکاري دفتر امور اجتماعي و فرهنگي استانداري، اداره کل کتابخانه‌هاي عمومي استان سمنان، فرمانداري و شوراي شهرگرمسارو... ايجاد شود.

مديرکل کتابخانه‌هاي عمومي استان سمنان نيز در اين نشست از برگزاري برگزاري بيش از 600 نشست، 467 مسابقه فرهنگي، 290 جلسه مطالعاتي و 782 برنامه ترويجي خبرداد و و ابراز داشت: نخستين همايش خادمان نشر استان در قالب نويسندگان و مولفان بومي با شرکت 150 نفر در روز دهم اسفندماه سال گذشته و همچنين اولين همايش خيران کتابخانه ساز سمنان در خردادماه سال جاري در مرکز استان برگزار خواهد شد.

نورعلي غلامحسين‌‌نيا سماکوش به رشد شش‌درصدي اعضاي کتابخانه‌هاي عمومي استان سمنان در سال گذشته اشاره داشت و افزود: 53 هزار نفر در استان عضو کتابخانه‌هاي عمومي بودند که با افزوده شدن چهار هزار عضو جديد طي سال گذشته اين رقم به 57 هزار نفر عضو رسيده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان