تاریخ 1397/01/15 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
از 27 اسفند تا 14 فروردين
اقامت حدود 380 هزار نفر در استان سمنان

سرويس خبر

سرپرست اداره کل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان سمنان گفت: از بيست و هفتم اسفند ماه سال گذشته تا کنون 378 هزار و 867 نفر در استان سمنان اقامت کردند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان سمنان، «محمد جهانشاهي» امروز و در گفت و گويي افزود: 12 هزار و 560 نفر از اين تعداد در مراکز اقامتي زير نظر اين اداره کل اقامت کردند.

وي گفت: بر اين اساس، بيش از شش هزار نفر در هتل‌ها، يک هزار و 528 نفر در هتل آپارتمان‌ها، 2 هزار و 655 نفر در مهمانپذيرها و حدود 2 هزار نفر در اقامتگاه‌هاي بوم گردي استان اقامت کردند.

جهانشاهي با اشاره به اقامت 26 هزار و 388 نفر در زائرسراها و بيش از چهار هزار نفر در خانه مسافر، افزود: بيش از 40 درصد مسافران شامل 152 هزار و 921 نفر در اقامتگاه‌هاي موقت شامل کمپ، کانکس و چادر مسافرتي، اقامت کردند.

وي گفت: بيش از 21 درصد از مسافران شامل 80 هزار و 826 نفر نيز در تاسيسات اقامتي وابسته به آموزش و پرورش شامل مدارس، خانه معلم و باشگاه فرهنگيان و... اقامت کردند.

سرپرست اداره کل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان سمنان افزود: 101 هزار و 547 نفر از مسافران نيز در ساير مراکز اقامتي شامل مهمانسراي ادارات، خوابگاه‌هاي دانشجويي، سالن ورزشي و... اقامت کردند.

وي با اشاره به انجام يک هزار و 300 بازديد نظارتي از تاسيسات گردشگري استان سمنان، گفت: بر اساس بازديدهاي انجام شده هفت مرکز اقامتي، خدمات مسافرتي و پذيرايي تشويق شدند.

وي افزود: 52 فقره تذکر، هفت فقره اخطار کتبي نيز به تاسيسات گردشگري ارائه شد و خوشبختانه در اين ايام هيچ يک از مراکز اقامتي، پذيرايي و خدمات مسافرتي استان، تعطيل يا تعليق نشدند.

جهانشاهي گفت: يک ميليون و 236 هزار و 187 گردشگر نيز در اين ايام از مراکز تاريخي، تفريحي و توريستي استان سمنان بازديد کردند.

اين استان داراي 94 مرکز اقامتي شامل 12 هتل، 2 هتل آپارتمان، پنج مهمانپذير، 43 اقامتگاه بوم‌گردي، 26 خانه مسافر، يک متل و پنج مجتمع اقامتي، محوطه و مجموعه گردشگري است. اين واحدها در مجموع داراي يک هزار و 309 تخت براي اقامت گردشگران است و ظرفيت اقامتي رسمي در استان سمنان بيش از 2 هزار نفر در شب است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان