تاریخ 1396/12/23 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
بانوي نويسنده مطرح کرد:
ناکارآمدي دستگاه‌هاي اجرايي در زمينه تهاجم فرهنگي
کم توجهي به تربيت اسلامي علل کشف حجاب در کشور

سمنان- روزنامه پيام استان سمنان

بانوي نويسنده سمناني گفت: کم توجهي به تربيت اسلامي در خانواده و عدم آگاهي‌هاي لازم از علل کشف حجاب در کشور است.

طاهره نجم بانوي نويسنده سمناني است که در خصوص عفاف و حجاب کتاب مي‌نويسد، وي در سال 92 در رشته ارشد مباني فقه و حقوق در دانشگاه سمنان پذيرفته شد، و موضوع رساله خود را با عنوان (مباني فقهي حجاب با بررسي جرم شناسي بد‌حجابي) انتخاب کرد.

پس از فارغ‌التحصيلي در سال 93 با استفاده از مطالب جمع‌آوري شده دو جلد کتاب به نام‌هاي حجاب در فقه و انديشه اسلامي و حجاب حق است، يا حکم را به رشته تاليف درآورد.

نويسنده کتاب عفاف و حجاب با توجه به وضعيت عفاف وحجاب در جامعه امروز گفت: نزديک به 40 سال از پيروزي انقلاب اسلامي مي‌گذرد و در 8 سال جنگ تحميلي شهداي گرانقدري جهت تحقق اين انقلاب و حفظ آن به شهادت رسيده‌اند، به طوري که متاسفانه عفاف و حجاب نسبت به اوايل انقلاب وضعيت مطلوبي ندارد.

بانوي نويسنده با توجه به اينکه تا سال 1362 در مجلس مصوبه اي در خصوص عفاف و حجاب وجود نداشته است، اظهار کرد: در سال1362 قانون تعزيرات چنين مصوب شده بود، زناني که بدون حجاب شرعي در معابر و انظار عمومي ظاهر مي‌شوند، به تعزير تا 74 ضربه شلاق محکوم خواهند شد. اعم از ايراني و خارجي- مسلمان و غير‌مسلمان مکلف به رعايت حجاب شرعي در انظار عمومي و معابر شدند.

وي با توجه به نقش وضعيت معيشتي و اقتصادي مردم در زمينه گرايش به بد‌‌حجابي تصريح کرد: مقام معظم رهبري از سال‌هاي گذشته تاکنون نسبت به تهاجم فرهنگي هشدار داده‌اند که توجه قابل قبولي صورت نگرفته است، به طوري که از اين بعد دشمن بسيار موفق و خوب عمل کرده و دستگاه‌هاي اجرايي کارآمد نبوده‌اند.

نجم در ادامه افزود: به گفته بزرگان دين هرگاه فقر از در وارد شود، ايمان از در ديگر خارج مي‌شود. به طوري بسياري از افراد در سخت‌ترين شرايط اقتصادي ايمان خود را حفظ کرده‌اند و اثري در حجاب و عفافشان نداشته است.

بانوي نويسنده در خصوص وظيفه هر يک از نهاد‌ها وسازمان‌هاي علمي، آموزشي و... در اصلاح وضعيت عفاف و حجاب گفت: براساس فرضيه امر به معروف و نهي از منکر، همه دستگاه‌ها به فراخور حال خود بايد احساس مسئوليت کرده و سهمي را به خود اختصاص دهند. آموزش پرورش، دانشگاه‌ها که با نهادينه کردن معارف اسلامي از مهدکودک تا مقاطع عالي تحصيلي همه تحت تعاليم آن هستند، نقش کليدي و اساسي را مي‌تواند در بهبود وضعيت عفاف و حجاب ايفا کنند.

وي علاقمند بودن به عفاف و حجاب را از مهم ترين هدف نوشتن اين کتاب‌ها دانست و بيان کرد: بنده حدود 4 سال قبل از انقلاب در مسير تعاليم دين قرار گرفته و علاقه زيادي به معارف اسلامي در خود احساس مي‌کردم و از نوشتن کتاب سياست خاصي نسبت به امر حجاب داشتم.

بانوي نويسنده تصريح کرد: در سال‌هاي بعد از انقلاب مسئوليت بيشتري در خود احساس کرده و به جمع‌آوري مطالب آموزنده در مورد عفاف و حجاب مشغول بودم. اجراي کميته کتب در زمينه حجاب از ديگر اهداف بنده در خصوص تاليف اينگونه کتاب‌ها است.

نجم درباره علل کشف حجاب در جامعه امروز گفت: کم‌توجهي به تربيت اسلامي در خانواده و عدم آگاهي‌هاي لازم، بي‌عدالتي در نوع رفتار مسئولين و اشرافي گري دستگاه‌هاي اجرايي که موجب سلب اعتماد افراد ضعيف شده و پيروي کورکورانه از فرهنگ غرب از علل کشف حجاب است. وي توجه به تهاجم فرهنگ غربي و هزينه‌هاي دشمن در اين زمينه را از ديگر علل کشف حجاب دانست و افزود: از بين رفتن قبح گناه در نظر عده‌اي از خانواده‌ها که مردانشان غيرت، و زنان عفت را فراموش کرده و کم‌توجهي به روزي حلال در انواع کسب و کار‌هاي دولتي و غيردولتي از عوامل کشف حجاب در جامعه است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان