تاریخ 1396/12/23 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
دکتر ضيائي در جلسه هيأت امناي استان سمنان تأکيد کرد
لزوم تغيير بينش مديريتي در واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي

سرويس خبر

مشاور رياست و رئيس مرکز حوزه رياست و روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، واحدهاي دانشگاهي را به تغيير در بينش مديريتي دعوت کرد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي واحد سمنان، دوازدهمين جلسه هيات امناء دانشگاه آزاد اسلامي استان سمنان به رياست دکتر محمدصادق ضيائي نماينده رئيس دانشگاه آزاد اسلامي در هيأت امناي سمنان برگزار شد. وي با بيان اينکه يکي از سازمان‌هايي که اصل 44 به شکل دقيق در آن اجرا شده، دانشگاه آزاد اسلامي است، گفت: شرايط موجود اين دانشگاه با گذشته تفاوت بسيار زيادي دارد و به هيچ عنوان نمي‌توانيم سمت و سياق گذشته را ملاک قرار دهيم.

دکتر ضيائي با اشاره به ظرفيت‌هاي عظيم دانشگاه آزاد اسلامي در بعد ساختاري و نيروي انساني متخصص، واحدهاي دانشگاهي را به تغيير در بينش مديريتي دعوت کرد و گفت: زمان آن فرا رسيده که دانشگاه آزاد اسلامي با 25 ميليون مخاطبي که در کشور دارد، با تصميم‌گيري درست، کشور را به سمت صلاح ببرد.

وي به تصميمات غيراصولي و غيرکارشناسي اشاره و تصريح کرد: تصميمات بدون تعمق دانشگاه، کشور و نظام را دچار آسيب مي‌کند، در حالي‌که اگر 403 مرکز و واحد دانشگاهي در سراسر کشور به شکل مناسبي اداره شوند، تأثيرگذار خواهند بود و ثمرات و برکات آن به کشور و جامعه اسلامي برمي‌گردد.

مشاور رئيس و رئيس مرکز حوزه رياست و روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي با مقايسه گردش مالي دانشگاه آزاد اسلامي و مجموعه وزارت علوم، دانشگاه آزاد اسلامي را مصداق بارز اصل 44 قانون اساسي دانست و اظهار داشت: بايد با اين توان و پتانسيل به گونه اي برنامه‌ريزي کنيم که اتاق‌هاي فکر واحدهاي دانشگاهي با توجه به ظرفيت‌ها و پتانسيل‌هاي موجود به سمت دستيابي به خروجي‌هاي شايسته باشد.

وي با انتقاد از انجام کارهاي غيرمحتوايي در پايان‌نامه‌هاي دانشجويي بر فعال‌سازي و هدايت گروه‌هاي آموزشي و اعضاء هيات علمي به سمت پژوهش‌هاي مورد نياز جامعه تأکيد کرد و گفت: بايد نيازها را بشناسيم و از حداقل امکانات، حداکثر بهره‌وري را کسب کنيم تا کارآمد باشيم. وي ادامه اداد: اين دانشگاه به لحاظ اهميت در شرايطي قرار دارد که بنا بر نقل قول صريح رئيس دانشگاه آزاد اسلامي، مورد توجه مقام معظم رهبري است و ايشان به‌ صورت مستمر فعاليت‌هاي دانشگاه را زير نظر دارند.

دکتر شهاب‌الدين چاوشي نيز در اين جلسه خاطرنشان کرد: علي‌رغم توصيه‌هايي که مقام معظم رهبري داشته‌اند، عدم ارتباط دانشگاه‌ها با صنعت و توليد در همه جا محسوس است.

استاندار سمنان با بيان اينکه بهره‌وري در دانشگاه آزاد اسلامي بايد ارتقاء پيدا کند، تصريح کرد: مسئولان طرحي را تهيه کنند تا بتوانيم در شوراي برنامه‌ريزي استان ارتباط دانشگاه آزاد اسلامي را با صنعت و توليد برقرار کنيم.

وي نداشتن دانش لازم در صنايع را دليل اصلي نبود بهره‌وري کافي و عامل ورشکستگي آن‌ها عنوان کرد و افزود: صنعت مي‌تواند با بهره‌گيري از دانش بهره‌وري را افزايش دهد و در عين‌حال دانشگاه را به لحاظ درآمد کمک کند.

در ابتداي اين جلسه دکتر عبدالله خالصي دوست رئيس دانشگاه آزاد اسلامي استان سمنان ضمن ارائه گزارشي از وضعيت دانشگاه‌هاي استان، گفت: شفافيت و انضباط مالي، مديريت و کاهش هزينه‌ها، استفاده از ظرفيت‌هاي اصلي دانشگاه اعم از نيروي انساني و ساير منابع، تمرکز بر توسعه امور پژوهشي و تجاري‌سازي تحقيقات، تبديل دارايي‌هاي سرمايه‌اي بلااستفاده به دارايي‌هاي موردنياز، رونق بخشي به منابع درآمدي جديد و دانش‌بنيان از ويژگي‌هاي رويکرد جديد دانشگاه آزاد اسلامي استان سمنان در تنظيم بودجه سال 97 است.

در اين جلسه طي احکام جداگانه‌اي از سوي دکتر فرهاد رهبر رئيس دانشگاه آزاد اسلامي، دکتر علي خيرالدين و دکتر حسين دامغانيان به‌ عنوان اعضا جديد هيات امناي دانشگاه آزاد اسلامي استان سمنان منصوب شدند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان