تاریخ 1396/12/23 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
هفته چهارم ليگ قهرمانان آسيا؛
توقف استقلال برابر العين
معادله صعود شاگردان شفر پيچيده شد

سرويس ورزشي:

تيم فوتبال استقلال که از سه بازي دور رفت مرحله گروهي ليگ قهرمانان آسيا صاحب دو تساوي و يک پيروزي شده بود، در نخستين ديدار خانگي برابر العين دو امتياز از دست داد.

ديدار تيم‌هاي فوتبال استقلال و العين در مرحله مقدماتي گروه چهارم ليگ قهرمانان آسيا از ساعت 19 امروز دوشنبه در ورزشگاه مملو از تماشاگر آزادي آغاز شد که اين ديدار با تساوي يک به يک به پايان رسيد. مامه تيام(42- پنالتي) براي استقلال و تسوکاسا شيوتاني(78) براي العين گل زدند.

بازي با حملات استقلال آغاز شد و شاگردان شفر با حمايت تماشاگران پرشور خود سعي در باز کردن دروازه العين داشتند، اما حملات اين تيم آنقدر زهردار نبود که بتواند دروازه مهمام اماراتي را با خطر جدي مواجه کند.

در دقيقه 24 تيم العين صاحب بهترين فرصت خود شد که ضربه مهاجم اين تيم با يک شوت راه دور توسط حسيني دفع شد که توپ پس از برخورد به تير افقي دروازه راهي کرنر شد.

در دقايق پاياني نيمه اول استقلال با حفظ توپ سعي در نزديک شدن به دروازه العين را داشت که در دقيقه 39 فرشيد اسماعيلي با حرکت به سمت محوطه جريمه حريف از داور هنگ کنگي يک ضربه پنالتي گرفت. هر چند العيني‌ها اعتقاد داشتند اين ضربه پنالتي نبوده است، اما بالاخره در دقيقه 41 مامه تيام اين ضربه را به گل تبديل کرد.

داور در حالي براي استقلال يک پنالتي مشکوک گرفت که آبي‌هاي ايران در بازي رفت قرباني قضاوت بد و ناعادلانه داور مالزيايي شدند و با دو پنالتي اشتباهي که داور براي العين گرفت پيروزي را با تساوي عوض کردند.

دقايق ابتدايي نيمه دوم را تيم العين با حفظ توپ آغاز کرد و استقلال عقب‌نشيني کرد، تا از تنها گلش محافظت کند. در دقيقه 51 برگ با شوتي محکم دروازه استقلال را تهديد کرد که ضربه او را حسيني مهار کرد.

در حالي که العين تيم برتر نيمه دوم بود، استقلال در دو ضد حمله صاحب موقعيت‌هاي خوبي شد که نتوانست از آنها استفاده کند. در دقايق 55 و 64 داريوش شجاعيان دوبار اين فرصت را داشت که تعداد گل‌هاي استقلال را بيشتر کند، اما ضربات او آنقدر محکم و زهردار نبود که دروازه حريف را تهديد کند.

العين که در نيمه دوم بهتر از ميزبانش بازي مي‌کرد، در دقيقه 78 مزد برتري‌اش را گرفت و تسوکاسا شيوتاني با ضربه اي دقيق دروازه حسيني را باز کرد، تا همه چيز از نو آغاز شود.

در حالي که استقلال مي‌توانست با حمايت هوادارانش در دقايق پاياني فشار زيادي را روي دروازه العين ايجاد کند تا به گل برتري برسد، اين تيم با بازيکنان کم تعدادي در حمله شرکت مي‌کرد.

در دقيقه 90 علي قرباني صاحب بهترين موقعيت استقلال در نيمه دوم شد تا يک پيروزي شيرين را براي آبي‌هاي ايران به ارمغان بياورد، اما ضربه اين بازيکن از داخل محوطه جريمه را دروازه بان العين دفع کرد.

در وقت‌هاي اضافه که هشت دقيقه هم طول کشيد استقلال مي‌توانست به گل برتري دست پيدا کند، اما دفاع کم اشتباه العين اجازه اين کار را نداد، تا در نهايت بازي با تساوي به پايان برسد و استقلال دو امتياز خانگي را از دست بدهد.

استقلال در سه بازي گذشته توانسته بود، به يک پيروزي برابر الهلال و دو تساوي برابر الريان و العين دست پيدا کند. شاگردان شفر با اين تساوي 6 امتيازي شد و فعلا در صدر جدول قرار دارد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان