تاریخ 1396/12/23 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
فرمانده انتظامي شاهرود:
طي سال جاري 70 نفر در تصادفات رانندگي سطح شهرستان شاهرود جان باختند

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

فرمانده انتظامي شاهرود در نشست خبري با خبرنگاران با بيان اينکه طرح نوروزي ناجا با شعار آرامش بهاري با نظم و امنيت در شهرستان شاهرود در حال اجراست گفت:اين طرح در جهت ارائه خدمات شايسته به هموطنان در ايام نوروز اجرايي شده است

سيد‌مجتبي اشرفي با تاکيد بر اينکه پليس به برگزاري مراسم چهارشنبه سوري هيچ نگاه امنينتي ندارد، افزود: پليس به چهارشنبه سوري نگاه اجتماعي دارد ودر برگزاري آيين کهن چهارشنبه سوري بايد فرهنگ‌سازي بيشتري صورت گيرد، و در اين خصوص 26 هزار انواع مواد محترقه طي سال‌جاري کشف شد.

وي افزود: همه ساله علي‌رغم تبليغات رسانه‌ها باز شاهد حوادث تلخ و ناگوار هستيم که نشان مي‌دهد، علاوه بر پليس بايد خانواده‌ها نيز سهم خود را در افزايش آگاهي فرزندان خود به‌درستي ايفا کنند.

فرمانده انتظامي شاهرود با بيان اينکه يک هزار و 268 طرح در قالب انواع طرح‌هاي ارتقا امنيت اجتماعي به مرحله اجرا درآمده است، ابراز داشت: در سال‌جاري با کاهش پنج‌درصدي انواع سرقت و افزايش شش‌ درصدي کشفيات و 12 درصد کاهش جرائم خشن نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه هستيم.

اشرفي از اجراي طرح استقبال از بهار در راستاي ارتقاي امنيت خبر داد و با بيان اينکه در دو هفته اخير 24 سارق دستگير و در اين راستا ده‌ها مورد انواع سرقت کشف‌شده است، تصريح کرد: با خودرو و موتورسيکلت‌سواران متخلف و مزاحم به طور جد برخورد مي‌شود که در اين راستا 60دستگاه موتورسيکلت و خودرو با رفتار پرخطر توقيف و روانه پارکينگ شدند.

وي با بيان اينکه طي سال جاري 70 نفر در تصادفات رانندگي سطح شهرستان جان باختند، افزود: از اين تعداد 22 نفر در تصادفات درون‌شهري و 48 نفر در حوادث برون‌شهري جان خود را از دست دادند و همچنين در تقاطع مجن و اتوبان بسطام نيز چهار نفر کشته شدند.

فرمانده انتظامي شاهرود با اشاره به طرح جمع‌آوري معتادان و خرده‌فروشان مواد مخدر، ابراز داشت: در اين راستا52 معتاد و خرده‌فروش دستگير و به مراجع قضايي و کمپ‌هاي ترک اعتياد معرفي شدند.

اشرفي با بيان اينکه افزايش 20 درصدي تماس با دفتر نظارت همگاني 197 نشان از اعتماد مردم به پليس است، افزود: روزانه 200 تماس با پليس برقرار مي‌شود که از اين تعداد 160 تماس عملياتي مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان