تاریخ 1396/12/23 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
رئيس سازمان پيشکسوتان جهاد و مقاومت:
فرهنگ تکريم ازپيشکسوتان و رزمندگان دفاع مقدس بايد در جامعه ترويج شود

سرويس خبر

«صفرعلي براتلو» گفت: برگزاري مراسم تجليل و تکريم از پيشکسوتان دفاع مقدس يکي از راه‌هاي فراموش نکردن مجاهدات رزمندگان و پيشکسوتان دفاع مقدس مي باشد.

به گزارش خبرنگار دفاع پرس از سمنان، «صفرعلي براتلو» رئيس سازمان پيشکسوتان جهاد و مقاومت در نشست هم‌انديشي پيشکسوتان جهاد و مقاومت که با حضور سرهنگ «محمد حس سلامي» مدير کل حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس استان سمنان، «علي اکبري» مدير کل تامين اجتماعي نيروهاي مسلح استان و پيشکسوتان دفاع مقدس درمرکز فرهنگي دفاع مقدس استان سمنان برگزار شد، اظهار داشت: امروز افتخار حضور در بين افرادي را داريم که براي اين نظام و انقلاب افتخارآفريني کردند.

رئيس سازمان پيشکسوتان جهاد و مقاومت با بيان اين که ما در گذشته تکليف بزرگي را برعهده داشتيم که آن را به يک حماسه جاويدان تيديل کرديم ادامه داد: تکليف ارزشمند گذشته از ما سلب نشده و وظيفه داريم با فرهنگ تکريم از رزمندگان در جامعه نسل جوان را با ايثارگران، شهدا و اهداف آن‌ها بيشتر آشنا کنيم.

براتلو از پيشکسوتان دفاع مقدس به عنوان چهره‌هاي ماندگار و ظرفيت‌هاي معتبر ياد کرد و يادآور شد: وظيفه ما اين است که اين ظرفيت‌ها را بروز رساني کنيم و به جامعه بشناسانيم، نبايد بگذاريم که پيشکسوتان جهاد و مقاومت دفاع مقدس به فراموشي سپرده شوند.

وي پيروزي جبهه مقاومت سوريه را حاصل الگوبرداري از دفاع مقدس دانست و گفت: الگو و تجارب دفاع مقدس است که امروز شاهد پيروزي در سوريه، عراق و لبنان هستيم و اين پيروزي و اين الگو حاصل زحمات و تلاش‌هاي رزمندگان جنگ تحميلي بود.

براتلو عنوان کرد: رزمندگان ما با دست خالي به اين جايگاه و موفقيت دست پيدا کردند و امروز نسبت به اين مجاهدت بي توجه شديم و پيشکسوتان را رها کرديم، برگزاري مراسم تجليل و تکريم از پيشکسوتان دفاع مقدس را يکي از راه‌هاي فراموش نکردن مجاهدات اين رزمندگان دانست.

وي به بيانات مقام معظم رهبري اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبري از دفاع مقدس به عنوان گنج ياد کرده و بر ضرورت استخراج گنج از دل دفاع مقدس تأکيد کردند.

وي ادامه داد: مراکز فرهنگي دفاع مقدس بايد مکاني براي فرزندان رزمنده دوران دفاع مقدس باشد، امروزه در جامعه اکثريت مردم مدافع انقلاب و نظام هستند.

براتلو گفت: دشمنان درصدد ناکارامد جلوه دادن جايگاه رهبري در کشور هستند و پبشکسوتان جهاد و مقاومت بايد هوشيار باشند و با انجام کارهاي فرهنگي و بازگونمودن موفقيت‌هاي نظام جمهوري اسلامي نقشه‌هاي دشمنان را نابود کنند.

در اين ديدار سرهنگ «‌محمد‌حسن سلامي» گزارشي از برنامه‌هاي اجرا شده در حوزه پيشکسوتان اداره کل حفظ آثار دفاع مقدس استان سمنان و ساير پيشکسوتان دفاع مقدس ديدگاه‌ها و نظارات خود را ارائه دادند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان