تاریخ 1396/12/23 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
اجراي طرح تشديد کنترل و نظارت بهداشتي ويژه ايام نوروز 97 در استان سمنان

سرويس خبر

دکتر وحيد قدس رئيس اداره نظارت بر بهداشت عمومي و مواد غذايي اداره کل دامپزشکي استان سمنان با اعلام اين خبر افزود: با توجه به نزديک شدن به ايام پاياني سال، تعطيلات نوروزي و افزايش توليد، توزيع، عرضه و مصرف فرآورده‌هاي خام دامي طرح تشديد کنترل و نظارت بهداشتي دامپزشکي ويژه ايام نوروز 97 در سطح استان اجرا مي‌گردد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل دامپزشکي استان سمنان، وي در ادامه گفت: اين طرح با هدف ارتقاي سطح کيفي و بهداشتي فرآورده‌هاي خام دامي و در نتيجه تأمين سلامت و امنيت غذايي هم‌استاني‌هاي عزيز و مسافرين گرامي از تاريخ 25/12/96 لغايت 14/1/97 با شرکت 18 اکيپ ثابت و سيار بازرسي در دو نوبت صبح و عصر در ايام تعطيل و غيرتعطيل اجرا مي‌گردد.

وي تصريح کرد: کليه مراکز توليد، نگهداري، توزيع، عرضه و مصرف فرآورده‌هاي خام دامي در سطح استان شامل کشتارگاه‌هاي دام و طيور، مراکز بسته‌بندي، سردخانه‌هاي نگهداري، مراکز عرضه (قصابي، مرغ فروشي، لبنيات، سوپر پروتئين و...)، رستوران‌هاي بين راهي و درون شهري، هتل‌ها، آشپزخانه‌ها و... مشمول اين طرح بوده و به صورت مستمر توسط بازرسين دامپزشکي مورد بازديد و کنترل قرار خواهند گرفت.

دکتر قدس در پايان از کليه هم‌استاني‌هاي عزيز و مسافرين گرامي درخواست نمود: فرآورده‌هاي دامي مورد نياز خود را از مراکز مجاز و معتبر تهيه نموده و به تاريخ توليد، انقضاء و کد بهداشتي دامپزشکي محصول دقت نمايند و در صورت مشاهده هرگونه تخلفات بهداشتي مراتب را در اسرع وقت به اداره دامپزشکي شهرستان مربوطه و يا سامانه اطلاع‌رساني 1512 اداره کل دامپزشکي استان سمنان گزارش نمايند.

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان