تاریخ 1396/12/16 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
همزمان با هفته منابع طبيعي؛
اولين پايگاه مردمي اطفاي حريق کشور در شهرستان مهديشهر افتتاح مي‌شود

مهديشهر-خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان مهديشهر گفت: اولين پايگاه مردمي اطفاي حريق و حفاظت ازعرصه هاي منابع طبيعي کشور در منطقه خطيرکوه و جاشلوبار شهرستان مهديشهر افتتاح مي‌شود.

به گزارش خبرنگار نيزوا، حميد رضا عبدوس در نشست خبري با خبرنگاران که به مناسبت هفته منابع طبيعي برگزار شد، اظهار کرد: توزيع 36 هزار اصله نهال رايگان بين مردم و نهادها مهمترين برنامه هفته منابع طبيعي است.

وي همچنين از افتتاح اولين پايگاه مردمي اطفاي حريق و حفاظت ازعرصه هاي منابع طبيعي کشور با حضور سرهنگ قاسم سبز علي فرمانده يگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخيزداري کشور و مسئولين استان و شهرستان خبر داد و افزود: اين 2 پايگاه در روز 21 اسفندماه در منطقه خطيرکوه و جاشلوبار شهرستان مهديشهر افتتاح خواهد شد.

رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان مهديشهر ادامه داد: همزمان با افتتاح اين پايگاه، اولين همايش دهياران سراسر استان سمنان در منطقه خطيرکوه شهرستان مهديشهر نيز برگزار مي‌شود، تا دهياران از اين فعاليت پايگاه اطفاي حريق آشنا و الگوگيري کنند.عبدوس با بيان اينکه فعاليت انجمن خيرين و همياران طبيعت مهديشهر در هفته منابع طبيعي به صورت رسمي آغاز خواهد شد، اضافه کرد: انجمن همياران طبيعت مهديشهر، اولين انجمن در استان و سومين انجمن در کشور مي‌باشد.

وي، جذب هميار طبيعت از اقشار مختلف مردمي را از برنامه‌هاي ديگر هفته منابع دانست و تصريح کرد: دانش‌آموزان، دانشجويان، کوهنوردان، طلاب و طبيعت دوستان از اقشار مورد هدف ما هستند.

رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان مهديشهربا اشاره به تاکيد استاندار سمنان مبني بر ايجاد فضاي سبز جاده اي در ورودي و خروجي شهرها، گفت: 15 هکتار از اراضي در ورودي شهرستان مهديشهر و درجزينتعيين شده که در هفته منابع طبيعي درختکاري مي‌شود.

عبدوس با اشاره به اجراي 20 طرح جنگلانه از ابتداس سال 96 تاکنون در سطح شهرستان مهديشهر، اظهار کرد: اين شهرستان بيشترين فعاليت مشارکتي و مردم محوري در عرصه منابه طبيعي را در استان سمنان داشته است.

وي با بيان اينکه مردم حافظان اصلي منابع طبيعي هستند، افزود: شعار امسال هفته منابع طبيعي نيز" منابع طبيعي، با مردم، براي مردم" انتخاب شده که نقش مردمي را در مشارکت حفاظت از منابع طبيعي نشان مي‌دهد.15 الي 21 اسفندماه هفته منابع طبيعي مي‌باشد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان