تاریخ 1396/12/10 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
يادواره سردار حسن شاطري شهيد جهان اسلام در سمنان برگزار شد

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

يادواره پنجمين سالگرد شهادت سردار حاج حسن شاطري شهيد جهان اسلام با حضور گسترده مردم در مسجد‌الزهراي(س) سمنان برگزار شد.

در اين يادواره که با حضور نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه سمنان، جمعي از روحانيون و مسوولان و هزاران نفر از قشرهاي مردم برگزار شد ياد و خاطره اين شهيد گرانقدر با برنامه‌هاي متنوع گرامي داشته شد.

رونمايي از مستند "بي قرار" که به تبيين خدمات و فعاليت‌هاي شهيد شاطري در دوران دفاع مقدس، بازسازي جنوب لبنان، سوريه و... پرداخته است و بسته‌هاي فرهنگي مرتبط با شهيد شاطري و نيز مداحي ميثم مطيعي از برنامه‌هاي اين يادواره بود که در فضايي معنوي و همراه با قدرشناسي مردم از اين شهيد عزيز برگزار شد.

اجراي سرود و نماهنگ "سفير آرامش" که به مناسبت پنجمين سالگرد شهادت شهيد شاطري توسط گروه آفتاب سمنان تهيه و توليد شده است نيز حال و هواي خاصي به يادواره اين شهيد بخشيد.

فرمانده سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان در اين يادواره با اشاره به حضور و استقبال گسترده مردم شهيد پرور سمنان در اين يادواره، اين حضور را عاشقانه و قدرشناسانه خواند.

سردار حسن حسن‌زاده با بيان اينکه خدمات و تلاش‌هاي اين شهيد در جنوب لبنان وي را به يک الگو و اسوه جهاني تبديل کرده است گفت: شهيد شاطري از افتخارات اين استان سمنان است که در هر عرصه‌اي وارد شد خدمات گسترده‌اي داشت و به علت خدمات فراملي وي را به شهيد جهان اسلام تبديل کرد.

حجت‌الاسلام عليرضا پناهيان، مديريت سردار شهيد حسن شاطري را مديريتي جهادي، با صلابت و انعطاف‌پذير خواند و گفت: ايران اسلامي به چنين مديراني نياز دارد.

وي تصريح کرد: شهيد شاطري مديريتي انقلابي، استثنايي و با صلابت داشت و کارآمدي و تاثير خود را در مديريت‌ها و فعاليت‌هاي مختلف به اثبات رساند.

وي با بيان اينکه شهيد شاطري در دوران حيات نيز يک شهيد زنده بود خاطرنشان کرد: اين شهيد بزرگوار در فعاليت خود بسياري از مهندسين، افراد کارآمد و تا کودکان و زنان بي سرپرست را لبنان مديريت مي‌کرد به طوري‌که کساني که با مذهب وي نيز خوب نبودند، ايشان را باور داشته و با وي خوب بوده و به ايشان اعتقاد داشتند.

پناهيان با اشاره به خدمات و تلاش‌هاي سردار شهيد شاطري در جنوب لبنان و بازسازي اين مناطق پس از جنگ سي و سه روزه، احداث پارک در مرز رژيم صهيونيستي به نام ايران و نيز فعاليت‌هاي وي در سوريه و فعاليت‌هاي عمراني و خدماتي در اطراف حرم حضرت زينب(س) گفت: امروز کشور به مديراني نظير شهيد شاطري نيازمند است.

وي گفت: اگر امروز کسي مانند شهيد شاطري در حل مشکلات مناطق زلزله‌زده، مسايل مربوط به اشتغال و بيکاري و... فعاليت داشت چه اتفاق مي‌افتاد.

پناهيان گفت: ويژگي شهيد شاطري اين بود که ايشان و خداوند با هم کار مي‌کردند، به طوريکه شهيد شاطري همواره خدا را در کنارش مي‌ديد و براي همين است که پس از شهادت ايشان کار وي را به 10 نفر دادند.

وي تقوا را از ديگر ويژگي‌هاي شهيد شاطري خواند و گفت: آهن در دست انسان‌هاي با تقوا همانند موم است و انسان‌هاي با تقوا وقتي مدير مي‌شوند، جامعه را به سعادت مي‌رسانند.

حجت‌الاسلام پناهيان با بيان برخي از خصوصيات و فعاليت‌هاي شهيد شاطري در عرصه‌هاي مختلف تاکيد کرد: بهترين کارکرد تقوا اين است که انسان را مدير بار مي‌آورد.

سردار شهيد "حسن شاطري" رئيس ستاد بازسازي ايران در لبنان از يادگاران و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس بود که با تمام وجود در امور مهندسي جنگ، راه‌سازي و جاده‌سازي در مناطق جنگي فعاليت داشت.

وي پس از جنگ تحميلي نيز در افغانستان و سپس بعد از جنگ 33 روزه رژيم صهيونيستي عليه لبنان، در جنوب اين کشور مسئوليت هيأت ايراني بازسازي جنوب لبنان را برعهده داشت.

شهيد حاج حسن شاطري معروف به حسام خوشنويس از فرماندهان سپاه قدس و مسئول بازسازي لبنان بود که 24 بهمن ماه 1391 در مسير دمشق به بيروت به منظور انجام کارهاي ستاد بازسازي، به دست حاميان و مزدوران رژيم صهيونيستي به شهادت رسيد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان