تاریخ 1396/11/29 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
عکسي قديمي بر پوستر جشنواره جهاني فيلم فجر

پوستر اصلي سي و ششمين جشنواره جهاني فيلم فجر با استفاده از عکسي قديمي مربوط به دوران ورود سينما به ايران، رونمايي شد. اين پوستر را ‌علي خورشيدپور طراحي کرده است و در ادامه نگاه فرهنگي هويتي است که در پوسترهاي دو دوره گذشته نيز مورد توجه قرار داشت.

اين دوره از جشنواره جهاني در آستانه يکصد و بيستمين سال ورود سينما به ايران برگزار مي‌شود و به همين مناسبت جشنواره جهاني برنامه‌هاي ويژه‌اي را طراحي کرده است.

سيدرضا ميرکريمي که براي سومين سال دبيري جشنواره را به عهده دارد، گفت: جشنواره جهاني فيلم فجر مهمترين رويداد فرهنگي، هنري جمهوري اسلامي در عرصه بين‌الملل است که قدمتي سي و شش ساله دارد و در رويکرد جديد خود تقويت همکاري و تعاملات آسيايي و منطقه‌اي، پيگيري اثرگذاري‌هاي متقابل سينمايي، تقويت جنبه‌هاي علمي و حرفه‌اي سينمايي و حضور فعال در عرصه ديپلماسي فرهنگي را نيز مد نظر دارد.

اين جشنواره از پايان سي‌وسومين دوره برگزاري خود و با حضور دبير جديد صاحب دبيرخانه دائمي شد و در طول اين سه سال ضمن برنامه‌ريزي و سازماندهي ارتباطات بين‌المللي، سينماي روز دنيا را نيز زير نظر دارد.

ميرکريمي تاکيد کرد: برنامه‌ريزي‌ها براي برگزاري سي‌و ششمين دوره جشنواره از ارديبهشت‌ ماه گذشته آغاز شده ولي ما به احترام جشنواره ملي فيلم فجر، اطلاع‌رساني جشنواره جهاني را تا پايان بهمن ماه به تعويق انداختيم.

ميرکريمي اضافه کرد: باشگاه سي‌هزارنفري جشنواره و حضورعلاقه‌مندان مردمي، دانشجويان، دانش‌آموزان و اهالي حرفه‌اي سينما و رسانه‌ها ملي و بين المللي پشتوانه برگزاري پر رونق جشنواره است و طراحي بخش‌هاي متنوع جشنواره نويد يک رويداد استاندارد و تراز مطلوب را مي‌دهد.

دبير سي‌وششمين جشنواره جهاني فجر گفت: جشنواره‌ي امسال متناسب با اهداف ملي، منطقه‌اي و بين‌المللي خود از بخش‌هاي متنوعي برخوردار است و در کنار ارائه چشم‌اندازي از سلايق مختلف سينمايي جهان و توجه به سينماي جهان اسلام، کارگاه‌هاي علمي متعددي نيز برگزار مي‌کند.

ميرکريمي اظهار کرد: با توجه به موفقيت و اعتبار دو دوره گذشته جشنواره نزد محافل سينمايي و جشنواره‌هاي جهاني، امسال شاهد تقاضاي گسترده براي حضور در جشنواره بوديم. همچنين با توجه به حضور تعداد بي شماري از مهمانان خارجي اعم از مديران فستيوال‌ها، پخش‌کنندگان و خريداران فيلم، با رشد چشمگير درخواست فيلم‌هاي ايراني براي شرکت در بخش‌هاي مختلف جشنواره و به‌خصوص بخش "مرور سينماي ايران" يا "نمايش‌هاي بازار بين‌الملل" روبه‌رو هستيم.

آدرس سايت رسمي جشنواره Fajriff.com و پست الکترونيکي جشنوار film@ fajriff.com است. سي و ششمين جشنواره فيلم فجر، 19 تا 27 آوريل 2017 (30 فروردين تا 7 ارديبهشت1397) به دبيري سيد رضا ميرکريمي در تهران برگزار مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان