تاریخ 1396/11/29 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
عامل کشتار حيات وحش در آرادان به ?سال حبس محکوم شد

سرويس حوادث:

رئيس اداره محيط‌زيست آرادان گفت: عامل کشتار حيات وحش در شهرستان از طريق عکس يادگاري شناسايي و به سه سال حبس محکوم شد. جواد شاه حسيني از شناسايي و دستگيري عامل کشتار حيات وحش آرادان خبر داد و ابراز داشت: نيروهاي يگان حفاظت محيط‌زيست شهرستان در جريان تخلفات گسترده يک شکارچي حرفه‌اي، رد وي را در کوه تعقيب کرده بودند اما فرد متخلف هر بار به نحوي از دست ماموران گريخته بود.

وي بابيان اينکه پس از انتشار تصاوير برخي از تخلفات نامبرده در فضاي مجازي، نيروهاي محيط‌زيست موضوع را با مقامات قضايي در ميان گذاشتند، افزود: محيط بانان پس از هماهنگي با مقام قضايي فرد مظنون را دستگير و در بررسي تلفن همراه وي تصاويري از شکار غيرمجاز سه قوچ و دو کل وحشي را به دست آوردند. رئيس اداره حفاظت محيط‌زيست آرادان بابيان اينکه متهم پس از تشکيل پرونده به جرم شکار غيرمجاز جانوران وحشي حمايت‌شده به مراجع قضائي تحويل داده شد، ابراز داشت: در جريان رسيدگي به اين پرونده در دادگاه عمومي آرادان، دادگاه با استناد به گزارش نيروهاي محيط‌زيست، تصاوير به دست آمده و ساير محتويات پرونده علي‌رغم انکار وي و تلاش وکيل مدافع متخلف، بزهکاري متهم را محرز و مسلم دانست و متهم را به تحمل دو سال حبس و دو سال ممنوعيت هرگونه اقامت يا ورود تحت هر عنوان و دليلي به مناطق حفاظت‌شده و شکار ممنوع آرادان محکوم کرد.

شاه‌حسيني در ادامه تصريح کرد: قاضي پرونده به دليل پيش‌بيني اصلاح متهم 18 ماه از مدت حبس تعيين‌شده براي وي را تعليق کرد که در اين صورت اگر متهم در طول مدت تعليق حبس مرتکب يکي از جرائم عمدي موجب قصاص، ديه و يا تعزير شود، دادگاه قرار لغو تعليق را صادر مي‌کند و متهم براي گذراندن 18 ماه دوران محکوميت خود روانه زندان خواهد شد. وي ضمن بيان اينکه با اعتراض وکيل مدافع متهم به راي صادره، پرونده براي بررسي مجدد به دادگاه تجديد نظر استان سمنان ارجاع شد، افزود: در جريان بررسي مجدد پرونده، قضات دادگاه تجديد نظر با توجه به اينکه متهم در پنج نوبت مرتکب شکار غير‌مجاز شده و ضرروزيان شاکي را جبران نکرده است، ضمن نقض قرار تعليق حبس، متهم را بابت شکار غير‌مجاز دو راس کل وحشي به چهار ماه حبس و بابت شکار غير‌مجاز دو راس قوچ وحشي به تحمل سه سال حبس محکوم کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان