تاریخ 1396/11/29 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
مدير کل زندان‌هاي استان سمنان خبر داد:
تحقق 74 درصدي برنامه اشتغال مولد زندانيان در 10 ماهه امسال

سرويس خبر

مدير کل زندان‌هاي استان سمنان با قدرداني از همکاري شايسته مراجع قضايي استان در زمينه گسترش اشتغال در زندان‌ها، از تحقق 74 درصدي برنامه اشتغال مولد زندانيان استان در 10 ماهه سال‌جاري خبر داد.

به گزارش روابط عمومي زندان‌هاي استان سمنان، محمود باهنر در جلسه هيات اجرايي بنياد تعاون زندانيان استان سمنان، با اشاره به نامگذاري سال‌جاري به نام سال «اقتصاد مقاومتي؛ توليد و اشتغال» از سوي مقام معظم رهبري (مد ظله العالي)، اظهار کرد:با توجه به شعار امسال و همچنين تکاليف سازمان زندان‌ها در اين خصوص، تاکنون 74 درصد برش برنامه سال 1396 زندان‌هاي استان در حوزه اشتغال مولد محقق شده است.

مدير کل زندان‌هاي استان سمنان، اين ميزان تحقق اشتغال را حاصل همکاري بسيار خوب مراجع قضايي استان دانست و تصريح کرد: مراجع محترم قضايي از طريق اعطاي اعزام به‌کار مددجويان به مراکز خارج از زندان در اين زمينه نقش مهمي داشته‌اند که جاي تقدير و تشکر دارد.باهنر با اشاره به ضرورت تحقق کامل برنامه‌هاي اقتصاد مقاومتي در قوه قضائيه، خواستار افزايش اين همکاري‌ها شد و گفت: در اين صورت است که خواهيم توانست اين مراکز داخل و خارج از زندان‌ها را به عرصه کار و توليد تبديل نماييم.

وي اشتغال پايدار زندانيان در حين تحمل حبس و پس از آزادي از زندان‌ها را راهکار مناسبي براي پيشگيري از جرم دانست و بيان داشت: به همين دليللازم است زمينه اشتغال مددجويان به‌ويژه توسط مجريان متولي حوزه اشتغال در زندان‌ها از جمله بنياد تعاون و انجمن‌هاي حمايت از زندانيان، بيش از پيش فراهم گردد. باهنر با بيان اين مطلب که اشتغال از مؤثرترين اقدامات کاهش آسيب‌هاي اجتماعي است و نقش مهمي در بازگشت سعادتمندان مددجويان به جامعه دارد، خاطرنشان کرد: يکي از راهکارهاي رسيدن به «زندان سالم» توجه به رونق اشتغال در زندان‌ها است.

وي فضاهاي بسيار اندک و محدود در زندان‌هاي قديمي استان را يکي از موانع اصلي در مسير توسعه اشتغال مولد عنوان کرد و اذعان داشت: قصد داريم، از طريق تعامل سازنده با مراکز صنعتي استان و صاحبان حرف و مشاغل، گسترش اشتغال مولد زندانيان را در بيرون از زندان‌ها دنبال کنيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان