تاریخ 1396/11/29 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
استاندار:
ايجاد واحدهاي فرآوري براي توسعه معادن سمنان ضروري است

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

استاندار سمنان گفت: ايجاد واحدهاي فرآوري و زيرساخت‌هاي لازم به منظور توسعه و اشتغال‌آفريني در بخش معادن اين استان ضروري است.

سيدشهاب الدين چاوشي در شوراي معادن استان در سالن غدير استانداري با اشاره به کمبود آب در بخش معدن، افزود: 86 درصد مصرف آب استان مربوط به بخش کشاورزي است که اين امر اتخاذ تدابير لازم براي صرفه‌جويي مصرف آب در اين بخش از سوي مسوولان مربوط را مي‌طلبد.

وي در خصوص مجوزهاي جديد بهره‌برداري از معادن اظهارداشت: اين مجوزها منوط به واحدهاي واگذارشده و به بهره‌برداري نرسيده از ادوار گذشته باشد.

رئيس سازمان سازمان صنعت، معدن و تجارت با اشاره به بند چهار از ماده 43 قانون برنامه ششم توسعه، گفت: حساب‌هاي بانکي و گردش‌هاي مالي معادن بايد در استان صورت گيرد.بهروز اسوي تصريح کرد: حوزه مالياتي معادن در استان تعيين مي‌شود و شوراي معادن موظف است بر اجراي آن نظارت کند.

اسودي با تاکيد بر ضرورت همکاري و هماهنگي دستگاه‌هاي مربوط در حل مشکلات معادن، گفت: محيط‌زيست و منابع طبيعي، راه و ترابري و بنياد مسکن دستگاه‌هايي هستند که همکاري آن‌ها مي تواند در سرعت‌بخشي و تسهيل مشکلات معدن بوکسيت تاش موثر باشد.

سمنان با 560 معدن رتبه پنجم و از نظر استخراج رتبه 6 کشور را دارد.

استان سمنان يکهزار و 700 پروانه بهره برداري در بخش صنعت و معدن و بيش از 40 هزار بهره بردار در بخش‌هاي مختلف کشاورزي دارد، سهم اشتغال استان سمنان در بخش صنعت و معدن بيش از 38 درصد و در کشاورزي بيش از 14 درصد و توليد ناخالص استان سمنان در حدود 18.2 درصد مربوط به بخش کشاورزي و حدود 22 درصد مربوط به بخش صنعت و معدن است.

يکهزار و 800 واحد توليدي و صنعتي در استان فعاليت دارد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان