تاریخ 1396/11/29 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
فرهنگ‌سازي در حفاظت، احياء و توسعه پايدار منابع طبيعي نقش موثر و اساسي دارد

سرويس خبر

مدير کل منابع طبيعي وآبخيزداري استان سمنان گفت: مراسم هفته منابع طبيعي و آبخيزداري امسال با مشارکت مردم و تعدادي دستگاه‌هاي اجرايي به سمت برنامه‌هاي مردمي و مشارکتي برگزار خواهد شد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رساني اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان، علينقي حيدريان در جلسه هفته منابع طبيعي و آبخيزداري با حضور معاونين، اعضاي ستادي و روساي شهرستان‌هاي تابعه استان با تأکيد بر شعار سال (منابع طبيعي با مردم براي مردم) اظهار داشت: بهره‌برداران عرصه‌هاي منابع طبيعي استان، شرکت‌هاي تعاوني و تشکل‌هاي حامي منابع طبيعي و محيط‌زيست محور اصلي گردانندگان برنامه‌هاي هفته منابع طبيعي اند وبدون مشارکت آنها موفق نخواهيم بود.

وي به نقش فرهنگسازان درحفاظت از عرصه‌هاي منابع طبيعي پرداخت و از خبرنگاران به‌عنوان پيشروان ترويج فرهنگ منابع طبيعي ياد کرد.

حيدريان علما، روحانيون و امامان جماعت رادرکمک به حفظ انفال و برقراري ارتباط با روستائيان و بهره‌برداران مؤثر دانست.

وي با بيان اينکه حفاظت از منابع طبيعي امري مهم و ضروري است، افزود: اين مهم نيازمند فرهنگ‌سازي و بهره‌گيري از توان مشارکت‌هاي مردمي است و احياي اراضي و تغيير نگاه مردم در راستاي حفظ اين منابع خدادادي يکي از الويت‌هاي اداره کل منابع طبيعي استان سمنان مي‌باشد.

مديرکل منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان گفت: فرهنگ‌سازي در حفظ، احياء و توسعه پايدار منابع طبيعي نقش موثر و اساسي دارد و مؤلفه اصلي در اين زمينه نقش مردم مي‌باشد. اين مقام مسئول استفاده از ظرفيت‌هاي دستگاه‌هاي اجرائي به ويژه دهياري‌ها و شوراهاي روستايي در مراسم بزرگداشت هفته منابع طبيعي و آبخيزداري را مورد تأکيد قرار داد. وي يادآور شد: منابع طبيعي جزو ثروت‌هاي ملي و ماندگار براي کشور محسوب مي‌شود که حفظ اين منابع ارزشمند در سايه مشارکت عموم مردم تحقق مي‌يابد.

حيدريان خاطرنشان کرد: با توجه به گستره وسيع عرصه‌هاي منابع طبيعي استان، اداره کل به تنهائي از عهده حفاظت و توسعه اين منابع بر نمي‌آيد که در اين خصوص نقش مشارکت مردم مخصوصا مردم حاشيه جنگل بسيار مهم و حياتي است.

وي در پايان اهم برنامه‌هاي پيش‌بيني شده براي اجرا در طول هفته منابع طبيعي و آبخيزداري را برگزاري نشست مطبوعاتي راديويي وتلويزيوني، برگزاري گفتگوي ويژه خبري سيما و برنامه‌هاي توليدي و پخش ازشبکه استاني مرکز سمنان، کاشت نهال با مشارکت مردم، سخنراني قبل از خطبه‌هاي نماز جمعه استان و شهرستانهاي تابعه، به‌صدا در آمدن زنگ طبيعت در مدارس استان و کاشت نهال در مدارس توسط سازمان دانش‌آموزي، بازديد خبر نگاران از پروژه‌ها و طرح‌هاي اجرايي منابع طبيعي و آبخيزداري، برگزاري همايش حفاظت و قانون با حضور قضات و نيروهاي نظامي و انتظامي و تشکل‌هاي مردم نهاد در سالن اجتماعات و غرس نهال با همکاري بسيج سازندگي، برگزاري همايش دهياران و شوراهاي اسلامي روستا، برگزاري مراسم جشن درختکاري با حضور مشاور استاندار و مدير کل امور بانوان استانداري سمنان و بانوان دستگاه‌هاي اجرايي، تشکل‌هاي مردم نهاد، برگزاري همايش به‌مناسبت هفته منابع طبيعي و آبخيزداري توسط تشکل‌هاي مردم نهاد و دانشگاه‌ها، افتتاح و کلنگ‌زني طرح‌هاي آبخيزداري توسط مسئولين استاني، مسابقات کتبي براي دانش‌آموزان مقاطع تحصيلي و برنامه‌هاي متنوع ديگر عنوان کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان