تاریخ 1396/11/25 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
رونمايي مراسم آلبوم موسيقي بي‌کلام ستاره خورشيد برگزار شد

16 بهمن 96 مراسم رونمايي از آلبوم موسيقي بي‌کلام " ستاره خورشيد " کاري از استاد ابوالفضل صادقي نژاد برگزار شد.

اين مراسم با حضور پرشور هنرمندان پيشکسوت در ساختمان جديد موسسه هنرمندان پيشکسوت و سالار عقيلي برگزار شد.

مراسم رونمايي از آلبوم «ستاره خورشيد» جديدترين اثر ابوالفضل صادقي‌نژاد در حالي در ساختمان موسسه هنرمندان پيشکسوت برگزار شد که اين مراسم حضور پرتعداد هنرمندان و موزيسين‌هاي سرشناس و نامي کشور را به خود مي‌ديد.

در ابتداي اين مراسم سيدعباس عظيمي مديرعامل موسسه هنرمندان پيشکسوت گفت: «خوشحالم که آقاي صادقي‌نژاد به رويکر اصلي کاري‌شان در هنر پرداخته‌اند و علاوه بر اينکه ايشان يک مدير فرهنگي هستند، خوشحال کننده است که در شاخه اصلي فعاليت‌هاي هنري‌شان نيز شاهد فعاليت هستند.»

در ادامه اين برنامه هنرمندان و پيشکسوتان موسيقي در دقايقي کوتاه درباره اين آلبوم و ابوالفضل صادقي‌نژاد سخن گفتند که بخش‌هايي از اين سخنان را در ادامه مي‌خوانيد:

امير بکان: اين آلبوم واقعا قابل احترام و مغتنم است

در ابتدا من يک توضيحي درباره يک غلط مصطلح و رايج بدهم که موسيقي کلا به دو بخش تشکيل مي‌شود. موسيقي سازي و آثار آوازي. لفظ «آلبوم بي‌کلام» اصولا به لحاظ علمي اشتباه است و اميدوارم اين غلط رايج در ادبيات موسيقايي برطرف شود. شان موسيقي «ساز»‌اي قطعا کمتر از موسيقي آوازي نيست. به آقاي صادقي‌نژاد تبريک مي‌گويم. ايشان آتش‌ساز قدري هستند و مجموعه قبلي ايشان با اجراي بسيار دلنشين سالار عقيلي واقعا عالي و قابل توجه بود. يکي از شگردهاي آقاي صادقي نژاد استفاده خو بو به جا از رديف‌ها و گوشه‌هاست. در دوره‌اي که موسيقي در ايران به سمت موسيقي مصرفي رفته، اين آلبوم که برگرفته از موسيقي رديفي است، واقعا قابل احترام و مغتنم است.

فردين خلعتبري: صادقي‌نژاد موسيقي رديفي را بسيار خوب مي‌شناسد

من کمتر اتفاق مي‌افتد که در چنين جمع‌هايي باشم. عنوان «موسسه هنرمندان پيشکسوت» عنوان نگران‌کننده‌اي است. انگار هنرمنداني که دوره‌شان تمام شده قرار است اينجا جمع شوند و دورهم باشند و گپ بزنند. همه جاي دنيا اينگونه است که هنرمند تا روز آخر عمرش از دانش و هنرش استفاده بهينه مي‌شود. من همواره منتظر کارهاي خوب و جدي و قوي از هنرمندان قديمي بوده و هستم. همان اتفاقي که در همه جاي دنيا مي‌افتد. ابوالفضل صادقي نژاد از محضر اساتيد بزرگ ايران بهره برده و موسيقي رديفي را بسيار خوب مي‌شناسد و اين واقعا عالي است.

سالار عقيلي: واقعا جرات و جسارت مي‌خواست

در همين ابتداي صحبت‌هايم بايد در پاسخ به سخنان فردين خلعتبري عزيز که گفتند مديران موسيقي بايد از جنس اين هنر باشند، بايد بگويم که به نظر من هم رئيس يک بيمارستان بايد پزشکي کاربلد و با تجربه باشد و اگر اين اتفاق نيفتد قطعا در حوزه موسيقي و حوزه‌هاي ديگر مشکل خواهيم داشت. در دوره کنوني با توجه به شرايطي که وجود دارد و کشور در شرايط اقتصادي، سياسي و اجتماعي خاصي قرار دارد، انتشار آلبوم سازي از سوي آقاي صادقي نژاد واقعا قابل احترام است. من تجربه همکاري با ايشان را داشتم و اين تجربه بسيار لذت بخش بود. آقاي صادقي نژاد از مديران خوب و موفق ارشاد هستند و اين بار بالاخره ظاهرا رئيس بيمارستان، يک پزشک خوب انتخاب شده است! در دوره‌اي که انتشار آلبوم سازي واقعا جرات و جسارت زيادي مي‌طلبد، آقاي صادقي‌نژاد نشان دادند که از پس اين تجربه توانسته‌اند به خوبي بر بيايند.

بابک زرين: جاي تحسين دارد

من چند قطعه آلبوم "ستاره خورشيد" را شنيدم و به نظرم شکل موسيقي آن به نحوي است که به مردم عام نزديک‌تر بوده و قابل درک است و جاي تحسين دارد.

شاهين فرهت: صادقي‌نژاد هم بايد هنرمند باشد و هم مدير فرهنگي من به‌واسطه دوستي که با افراد در وزارت ارشاد دارم و نه به خاطر کارم رفت‌وآمد زيادي دارم و اولين ديدار برايم جالب بود که يک هنرمند چطور مي‌تواند مدير هم باشد، اين فرد توانايي زيادي در خلق ملودي داشته و آثار ارزشمند زيادي عرضه کرده است. من معتقدم امثال صادقي‌نژاد مي‌توانند کمک شاياني به جامعه موسيقي و موسيقي‌دان‌ها کنند.

داود گنجه‌اي: دلم براي آقاي صادقي‌نژاد مي‌سوزد

من به دليل روحيه‌اي که دارم بيشتر در جلسات مديران شرکت مي‌کنم تا بتوانم به‌راحتي درد دل کنم. دلم براي آقاي صادقي‌نژاد مي‌سوزد چرا که هم بايد هنرمند باشد و هم مدير فرهنگي و هماهنگي ميان اين دو خيلي سخت است. به نظر من يکي از بامعرفت‌ترين افرادي است که امروز در جامعه سخت پيدا مي‌شود و بايد قدر دانست.

صادقي نژاد: امروز براي من فراموش نشدني است

امروز براي من جزو روزهاي فراموش نشدني زندگي‌ام است. کمتر پيش مي‌آيد اين جمع گرم و صميمي و تا اين حد فرهيخته دور هم جمع شوند. اين اثر توسط کسي خلق شده که از نوجواني توسط اساتيد بزرگي پرورش يافته و به عرصه رسيده است. او در مسير زندگي خود با آدم‌هاي زيادي قرار گرفته و هميشه دعاي پدر و مادر شامل حالش بوده است. از خداوند سپاسگزارم که لطف هميشه شامل حالم بوده و از حضور اساتيدي مثل حسين معلم بهره‌مند شدم و اين اثر را از صميم قلب به او تقديم مي‌کنم. نام اين اثر را به خاطر دختر استاد معلم که چشم از جهان فرو بستند به نام ستاره نام‌گذاري کرده و خورشيد نيز نام مادر استاد است که تمام هدفم براي استاد بوده و هست. رونمايي از اين اثر يک بهانه است براي درد دل. مسئولين هنري کشور علي الخصوص آقاي فرزاد طالبي در تولد آن بسيار نقش داشتند. کمتر مديري را به صداقت آقاي طالبي ديده‌ام. هميشه همه چيز را مثبت ديده و مي‌بينند. در اين آلبوم همه سعي و تلاشم را کردم تا عاشقانه‌هاي وجودم را در قالب «ستاره خورشيد» به استاد حسين معلم تقديم کنم.

حسين معلم نيز آخرين سخنران برنامه بعد از خواندن چند بيت شعر و تعريف يک خاطره، از صادقي‌نژاد تقدير کرد و از او خواست تا در تعالي هنر بکوشد.

در انتهاي برنامه نيز مراسم رونمايي از آلبوم «ستاره خورشيد» با حضور هنرمندان حاضر در مراسم انجام گرفت.

هنرمندان و پيشکسوتاني چون: فرزاد طالبي،شاهين فرهت،سالار عقيلي، فردين خلعتبري، بابک زرين، بابک رادمنش، داود گنجه اي، ميلاد کيايي، محمد علي بهمني، امير بکان، خشايار اعتمادي، ايوب صادقي‌نژاد و... از چهره‌هايي بودند که در اين مراسم حضور داشتند.

شايان ذکر ا‌ست اين آلبوم تحت امتياز موسسه صداي هنر و توسط نشر جوان روانه بازار موسيقي کشور شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان