تاریخ 1396/11/25 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
به همت شهرداري و شوراي شهر؛
اولين شهر هوشمند استان سمنان در مهديشهر فعال شد رونمايي از دو سيستم الکترونيکي

مهدي شهر-خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

به همت شهرداري و شوراي شهر مهديشهر، اولين شهر هوشمند استان سمنان در اين شهر فعال شد.

در آييني با حضور شهردار و اعضاي شوراي شهر مهديشهر و همچنين شهروندان از "کارت شهروندي" و اپليکيشن "فر تاکسي" رونمايي و سيستم "فروشگاه اينترنتي" و "تاکسي اينترنتي" در مهديشهر فعال شد.

با رونمايي از اين دو سيستم الکترونيکي، مهديشهر رسما به شهر هوشمند پيوست.

کارکرد "تاکسي اينترنتي" به اين نحو است که مسافر مي تواند با نصب اپليکيشن "فر تاکسي" مبدا و مقصد را مشخص وانتخاب کند، سپس نزديک ترين خودروي موجود به سمت اين مسافر مي رود و سرويس‌دهي مي‌کند که هزينه کمتري براي مسافر در بر دارد.

کاربرد سيستم "کارت شهروندي" نيز اينگونه مي‌باشد که شهروند مي تواند با اين کارت و با سرعت بيشتر، خريد‌هاي خود را از فروشگاه انجام دهد.

مسعود حاجي بگلو شهردار مهديشهر در آيين رونمايي از اين دو سيستم هوشمند، گفت: پيوستن مهديشهر به اولين شهر الکترونيک و هوشمند در استان سمنان يکي از اولين برنامه‌هاي فعاليتم در اين شهر بود.

حاجي بگلو تصريح کرد: اين سيستم‌هاي هوشمند در فروشگاه‌ها و تاکسي و قسمت‌هاي مختلف براي رفاه شهروندان نصب و فعال مي‌شود.

وي به اقدامات آتي شهرداري مهديشهر اشاره کرد و افزود: تا چند ماه آينده و براي اولين بار مرکز معاينه فني خودروهاي سبک در اين شهر افتتاح خواهد شد. شهردار مهديشهر از افتتاح ساختمان شهرداري تا دوماه آينده خبر داد و اظهار کرد: يکي از مشکلات شهر وضعيت آسفالت خيابان‌ها مي باشد که قول مي دهم در صورت عادي بودن شرايط جوي، تا ده روز آينده کار آسفالت‌ريزي و لگه‌گيري شروع و تا شب عيد ادامه پيدا کند.

حاجي بگلو با بيان اينکه براي شب عيد برنامه زيبا‌سازي بهتر شهر را در دستور کار داريم، تصريح کرد: تصميم داريم، در شهر از المان‌هاي شهري و نورپردازي‌هاي مناسبي استفاده کنيم و سعي بر آن است که براي شب عيد زيبا‌سازي شهر را به نحوه درست انجام دهيم، تا شهري زيبا داشته باشيم.

وي همچنين از اجراي ويژه برنامه سال تحويل در مهديشهر خبر داد و اضافه کرد: برنامه متنوعي در شب سال تحويل داريم که از شبکه استاني و شبکه‌هاي تهران پخش خواهد شد و در آينده زمان و مکان آن را اعلام خواهيم کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان