تاریخ 1396/11/25 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
رئيس کانون بازنشستگان استان سمنان خبر داد؛
اجراي طرح کرامت براي بازنشستگان استان

سرخه- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

رئيس کانون بازنشستگان استان سمنان گفت: خدمات رفاهي در قالب طرح کرامت "علوي" و "رضوي" به بازنشستگان ارائه مي‌شود.هدايت‌الله صفايي در گفت‌و‌گو با نداي سرخه گفت: يکي از اولويت‌هاي مهم کانون ارائه خدمات رفاهي به بازنشستگان است.رئيس کانون بازنشستگان و مستمري بيگران استان سمنان بيان کرد: 330 کانون در شهرستان‌هاي سراسر کشور فعال هستند.وي با بيان اينکه طرح‌هايي نظير " کرامت علوي" و "کرامت رضوي" در کانون بازنشستگان اجرا مي‌شود، افزود: بازنشستگان به صورت رايگان در قالب طرح کرامت رضوي به مشهد مقدس اعزام مي‌شوند و در قالب طرح کرامت علوي نيز يک ميليون تومان از بانک رفاه وام به بازنشستگان تعلق مي‌گيرد که مابه التفاوت آن را شخص بازنشسته جهت اعزام به عتبات عاليات پرداخت مي‌کند.

صفايي اظهار کرد: به بازنشستگان عضو کانون که دچار مشکلاتي نظير بيماري و ناتواني در خريد جهيزيه دارند؛ تسهيلات با بهره اي پايين پرداخت مي‌شود.

وي گفت: با توجه به محدوديت اعتبارات کانون بازنشستگان هر بازنشسته مي‌توانند از تسهيلات وام استفاده کنند و يا از اردوهاي سياحتي و زيارتي و به عبارتي ديگر بر عهده فرد بازنشسته است که از ميان اين دو يک مورد را انتخاب کند.رئيس کانون بازنشستگان و مستمري بيگيران استان سمنان خاطرنشان کرد: سهميه اختصاص اعتبارات به کانون بازنشستگان هر شهرستان نسبت به جمعيت شهرستان‌ها لحاظ مي‌شود.

شمس نماينده کانون بازنشستگان از اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعي شهرستان سرخه نيز اظهار کرد: کانون بازنشستگان به منظور ايجاد تمهيدات رفاهي، فرهنگي، آموزشي و سياحتي جهت اعضا و مستمري بگيران تأسيس شده و فعاليت مي‌نمايد.

وي با تأکيد بر ارتقاي معيشت و زندگي بازنشستگان گفت: در اين راستا سازمان تامين اجتماعي از هيچ تلاشي براي بهبود وضعيت زندگي زحمتکش‌ترين اقشار جامعه دريغ نکرده‌اند.نماينده کانون بازنشستگان از اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعي شهرستان سرخه تأکيد کرد: بايد فعاليت‌هاي فقرزدايانه و ارتقاي شاخص‌هاي تامين و رفاه اجتماعي بازنشستگان بيش‌از‌پيش افزايش يابد.

شمس گفت: در راستاي امور فرهنگي کانون بازنشستگان شهرستان سرخه دوره‌هاي آموزشي قرآن کريم برگزار کرده است و همچنين مدنظر دارد که دوره‌هاي آموزشي صحيفه سجاديه را در آينده برگزار کند؛ در اين کانون سه روز در هفته به بازنشستگان مشاوره داده مي‌شود و خانواده‌هايي که مشکلشان با مشاوره حل مي‌شوند مي‌توانند به کانون مراجعه و از اين مزيت کانون بهره‌مند شوند.

وي با اشاره به برگزاري کلاس‌هاي شاهنامه خواني در کانون بازنشستگان سرخه در ماه‌هاي گذشته افزود: به زودي در راستاي امور فرهنگي فعاليت‌هاي کتابخواني در کانون بازنشستگان سرخه برگزار مي‌شود.

نماينده کانون بازنشستگان از اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعي شهرستان سرخه بيان کرد: در برنامه‌هاي کاري کانون بيمه تکميلي، بيمه عمر، اردو و وام پيش‌بيني شده است که در اين راستا به اعضاي خود خدمات ارائه مي‌کند.شمس افزود: از زمان تأسيس کانون بازنشستگان در سرخه تا کنون تعدادي از بازنشستگان به اردوهاي سياحتي و زيارتي اعزام شده‌اند و همچنين به کساني که درخواست وام داشته‌اند؛ وام يک ميليوني با بهره 4 درصد پرداخت شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان