تاریخ 1396/11/25 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
با حضور سردار نقدي
آيين گراميداشت شهيد سردار شاطري و شهداي سمنان برگزار شد

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

آيين گراميداشت شهيد سردار حسن شاطري و شهداي شهرستان سمنان با حضور معاون فرهنگي و اجتماعي سپاه پاسداران برگزار شد.

در اين مراسم، حجت‌الاسلام‌و‌المسلمين سيدمحمد شاهچراغي نماينده ولي‌فقيه در استان و امام جمعه سمنان، سردار حسن حسن‌زاده فرمانده سپاه استان سمنان، معاونان فرهنگي و اجتماعي و روابط عمومي و تبليغات سپاه استان سمنان، مديرکل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان سمنان، فرماندار سمنان و معاون وي، فرماندهان نظامي، انتظامي، بسيج و سپاه و شمار زيادي از مردم و نمازگزاران مسجد پنج‌تن آل‌عبا(ع) در شهرک گلستان سمنان حضور داشتند.

در ابتداي اين برنامه، گروه سرود کشوري «راسخون» به اجراي قطعاتي حماسي در راستاي نشر فرهنگ ايثار و شهادت پرداخت و همچنين مجري برنامه با اجراي اشعاري حماسي و قاطعانه در توصيف فرهنگ ايثار و شهادت، فضاي معنوي خاصي را در محل برگزاري يادواره حاکم کرد.

امام جماعت مسجد پنج‌تن آل‌عبا(ع) سمنان در ابتداي مراسم با خيرمقدم به حضار گفت: مجالس شهدا، عطر آنها را امروز در تمام شهرها و روستاهاي کشور پراکنده کرده و بوي خوش شهدا همه جا را فراگرفته است.

حجت‌الاسلام علي مطيعي ادامه داد: شرکت در مجالس شهيدان به‌نوعي شرکت در حماسه شهيدان است و وقتي در مجلس شهيد شرکت مي‌کنيم، اعلام پذيرش راه اين بزرگواران را داريم.

وي افزود: حتماً پيام شهدا را امروز مي‌شنويم و اگر تمام وصاياي شهدا بررسي شود، تک‌تک آنها پيام مشترکي دارند که پيروي بي‌چون‌وچرا از ولايت‌فقيه و حضور به‌هنگام در عرصه‌هاي مختلف انقلابي است.

امام جماعت مسجد پنج‌تن‌ آل‌عبا(ع) سمنان ادامه داد: اميدواريم منويات رهبري را در همه امور به‌موقع اجرا کنيم و در صراط مستقيم شهدا قرار گيريم.

مطيعي ادامه داد: امروز پيروي از راه بزرگواراني که در راه نظام، اسلام و مردم از جان خود که مهم‌ترين دارايي آنهاست، گذشته‌اند، بر همه ما واجب است و اميدواريم مردم سمنان همچون گذشته در راه شهداي انقلاب اسلامي و دوران دفاع مقدس ثابت‌قدم باشند.

معاون فرهنگي و اجتماعي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در اين آيين گفت: جبهه مقاومت با اقتدار و صلابت از حريم ولايت و ائمه اطهار(ع) دفاع مي‌کند.

سردار محمدرضا نقدي افزود: ملت ايران براي ادامه راه امام راحل و شهدا پيمان بسته اند و تا آخرين قطره خون خود در راه دفاع از اسلام و انقلاب ايستادگي خواهند کرد.

وي تصريح کرد: استکبار با سلاح‌هاي مجهز نمي‌تواند در برابر ملت شهيد پرور ايران ايستادگي کند، سلاح در برابر ملتي که از دشمن هراسي ندارد و روحيه شهادت طلبي در آن جاري‌ است، کارايي ندارد.

وي تصريح کرد: از زماني که جوانان براي پيروزي انقلاب اسلامي در شهر‌هاي مختلف از جمله سمنان سينه‌هاي خود را سپر مي کردند و مادران فرزندان خود را براي دفاع از اسلام مقابل گلوله مي‌فرستادند، تا به امروز، دشمن متوجه شده است ملتي که شهادت دارد، اسارت ندارد و به هيچ عنوان نمي‌توان در برابر آن ايستاد.

وي با اشاره به اين که دوران ابرقدرتي آمريکا تمام شده است، گفت: رئيس جمهوري کنوني اين کشور مامور شد که ما را بترساند، منطق ملت ما شهادت است، آن روزي که آمريکا ابرقدرت بود او را شکست داديم. امروز که به برکت خون شهدا در اوج قدرت هستيم، هراسي از مقابله با آن نداريم.

معاون فرهنگي و اجتماعي سپاه پاسداران تصريح کرد: هر جا دشمن از سلاح‌هاي خود استفاده کرد به ضرر خود او شد، وقتي منطق شهادت در منطقه نشر پيدا کرد، مظلومان توانستند مستکبران عالم را شکست دهند که نمونه بارز آن شکست چندين بار رژيم صهيونيستي در برابر حزب‌الله لبنان و جوانان مقاوم نوار غزه است.

نقدي اضافه کرد: امروز تفکر شهادت طلبي که در سراسر منطقه و جهان گسترش يافته، دشمن را عاجز و آن را به سمت شکست کشانده است.

وي ادامه داد: دشمني که شکست خورده سعي مي‌کند با استفاده از رسانه‌هاي تحت سلطه‌اش، خود را پيروز و جبهه مقاومت را شکست خورده نشان دهد، در حالي که انقلاب اسلامي و جبهه مقاومت در حال فتح يک به يک سنگرهاي پيروزي هستند.

وي با اشاره به سردرگمي آمريکا براي مقابله با نظام اسلامي ادامه داد: آمريکا امروز از گروه‌ها و تفکرهاي مختلف که هدفي جز نابودي انقلاب اسلامي ندارند حمايت مي‌کند و با راه‌اندازي شبکه‌هاي ماهواره‌اي به شبهه پراکني در مورد مسايل ايران و اختلاف افکني ميان شيعيان و اهل سنت مي‌پردازد.

استان سمنان در دوران دفاع مقدس سه هزار شهيد تقديم انقلاب اسلامي کرده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان