تاریخ 1396/11/25 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
فرماندار سمنان:
دستگاه‌هاي اجرايي سمنان از ظرفيت سمن‌ها استفاده کنند

سرويس خبر:

فرماندار سمنان بر لزوم استفاده از ظرفيت سمن‌ها از سوي دستگاه‌هاي اجرايي اين شهرستان تأکيد کرد.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري سمنان، ششمين جلسه ستاد ساماندهي امور جوانان شهرستان سمنان با حضور سيدعباس دانايي فرماندار و رئيس ستاد ساماندهي امور جوانان شهرستان به همراه مديران دستگاه‌هاي ذي‌ربط و سمن‌هاي فعال حوزه جوانان در فرمانداري برگزار شد.

فرماندار سمنان در اين جلسه با اشاره به توجه جدي دولت به سازمان‌هاي مردم‌نهاد از رشد چشمگير آنان در سال‌هاي اخير خبر داد و بيان کرد: با توجه به نقش تأثيرگذار سمن‌ها در جامعه خواستار همکاري بيشتر دستگاه‌هاي دولتي با آنان شد.

سيدعباس دانايي با بيان اينکه جوانان نيازمند فضاي سالم و نشاط‌آور هستند و بايد با ايجاد فضاهاي مناسب در چارچوب قوانين نظام، شرايط جذب جوانان را به سمت و سوي فعاليت‌ها و برنامه‌هاي سالم و پربار مهيا کرد، افزود: برنامه‌ريزي در خصوص اوقات فراغت جوانان براي پويايي و پيشرفت کشور ضروري است که نبايد از اين امر غافل شويم.

وي با اشاره به فعاليت 133 تشکل مردم‌نهاد در شهرستان سمنان، بر لزوم استفاده از ظرفيت سمن‌ها از سوي دستگاه‌هاي اجرايي تأکيد کرد.

فرماندار سمنان با اشاره به نگاه ويژه دولت به حوزه روستايي از اعطاي تسهيلات ارزان‌قيمت اشتغال‌زايي روستايي با سود 6 درصد خبر داد و گفت: اين تسهيلات از سقف 100 ميليون به بالا پرداخت خواهد شد که نقش به‌سزايي در رشد و توسعه روستاها خواهد داشت.

دانايي از برگزاري دوره‌هاي آموزشي و مهارت‌آموزي در حوزه‌هاي صنايع‌دستي و هنري و ورزشي و...، برگزاري کارگاه، تورهاي گردشگري از نوروز 96 تاکنون خبر داد و بر لزوم برنامه‌ريزي مطلوب در بخش‌هاي مختلف در نوروز 97 تأکيد کرد.

همچنين اين جلسه با ارائه گزارش مديران و سازمان‌هاي مردم‌نهاد فعال حوزه جوانان در خصوص اوقات فراغت همراه بوده است.

در اين جلسه پس از بحث و تبادل‌نظر مقرر شد، تا دستگاه‌هاي متولي و سمن‌ها نسبت به اعلام برنامه‌ها به‌صورت مکتوب به فرمانداري، برنامه‌ريزي جهت اجراي برنامه‌هاي اوقات فراغت در روستاها، برنامه‌ريزي دستگاه‌ها براي واگذاري بخشي از برنامه‌ها به سمن‌ها، برگزاري دوره‌هاي آموزشي، برنامه‌ريزي براي مسافران، همشهريان و دانشجويان جهت برگزاري تورهاي سمنان‌گردي و اطلاع‌رساني مطلوب اجراي برنامه‌ها از سوي دستگاه‌ها و سمن‌ها، استفاده مطلوب از ظرفيت‌ها و پتانسيل دستگاه‌ها در اجراي برنامه‌ها و‌... اقدام کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان