تاریخ 1396/11/25 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
نماينده ولي فقيه در استان سمنان
هنرمندان با خلق آثار، خود را در کشتي نجات حضرت سيدالشهدا(ع) قرار دهند

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه سمنان با تقدير از عکاسان شرکت‌کننده در سوگواره مهر محرم گفت: هنرمندان با خلق آثار مرتبط با امام حسين(ع) خود را در کشتي نجان آن حضرت قرار دهند.

حجت‌الاسلام‌و‌المسلمين سيدمحمد شاهچراغي در جريان بازديد از نمايشگاه عکس سوگواره ملي و بين‌المللي مهر محرم در سمنان در گفت‌و‌گويي اظهار داشت: حق سيدالشهدا خيلي زياد است و همانطور که نمي‌توانيم حق خداوند را ادا کنيم، حق امام حسين(ع) را نيز نمي‌‌توانيم به جاي آوريم.

وي با بيان اينکه هر کس بايد به وسيله اي خود را به امام حسين(ع) نزديک کند و در کشتي نجات آن حضرت خود را قرار دهد، افزود: هنرمندان و عکاسان در ايران و کشورهاي مختلف براي تهيه اين عکس‌ها زحمت کشيده‌اند و انشاء‌‌الله در کشتي نجات امام حسين(ع) قرار گرفته‌اند.

امام جمعه سمنان با بيان اينکه سيدالشهدا در دنيا و آخرت به آنان پاداش خواهد داد، تصريح کرد: نمايشگاه عکس مهر محرم سال به سال جامعه‌تر و رو به کمال است.

شاهچراغي با بيان اينکه در چند سال اخير توفيق بازديد از اين نمايشگاه را دارم و تجليل از عکاسان شرکت‌کننده در اين سوگواره خاطرنشان کرد: سال به سال اين نمايشگاه و آثار ارائه شده در آن را بهتر مشاهده مي‌کنم.

وي از مردم و دوستداران هنر عکاسي خواست تا از نزديک اين نمايشگاه را ببينند تا به ياد امام حسين(ع) دلشان شکسته شده، عاشوراي، حسيني و زينبي شوند.

نماينده ولي فقيه در استان سمنان برپايي اين نمايشگاه را اقدام بسيار خوب توصيف کرد و با اشاره به امتيازات فراوان استان سمنان گفت: يکي از امتيازان اين استان برگزاري اين سوگواره و برپايي اين نمايشگاه است.

نمايشگاه عکس مهر محرم با ارائه 112 اثر در بخش‌هاي ملي، استاني و بين‌المللي تا سي‌ام بهمن در نگارخانه‌هاي مختلف مجتمع فرهنگي هنري سمنان برپا است.

براي سومين سوگواره بين‌المللي و دهمين سوگواره ملي عکس مهر محرم هشت هزار و 400 عکس از يک هزار و 300 عکاس داخلي و خارجي ارسال شده است.

از اين تعداد دو هزار و 800 عکس متعلق به عکاسان 14 کشور جهان است که با راي هيات داوران عکس‌هاي منتخب در نمايشگاه عکس مهر محرم سمنان در معرض ديد قرار گرفته است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان