تاریخ 1396/10/30 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
اسماعيل هنيه در نامه اي به رهبر معظم انقلاب:
ملت فلسطين مواضع ثابت و ارزشمند ايران در مساله قدس را مي‌ستايد

اسماعيل هنيه رئيس دفتر سياسي جنبش مقاومت اسلامي فلسطين (حماس) در نامه‌اي به رهبر معظم انقلاب اسلامي تاکيد کرد، ملت فلسطين مواضع ثابت و ارزشمند ايران در مساله قدس را مي‌ستايد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري اسماعيل هنيه در اين نامه با اشاره به ابعاد توطئه بزرگ استکبار عليه قدس و ملت فلسطين با هدف سرنگون‌کردن غزه به ‌عنوان قلعه مقاومت و پايان دادن به مبارزه عليه رژيم اشغالگر و عادي‌سازي روابط حکام وابسته منطقه با آن از حمايت‌هاي ملت ايران و هدايت‌هاي رهبر انقلاب اسلامي از جنبش مقاومت قدرداني کرد.

هنيه در اين نامه تاکيد کرد: ما با شروع انتفاضه خروشان مردمي در داخل کرانه باختري و قدس به اذن خداوند توطئه طاغوتِ عصر (ترامپ) و حاکمان نفاق در پايتخت‌هاي دور و نزديک را در پايان دادن به مساله فلسطين خنثي خواهيم کرد.

هنيه در اين نامه با اهداي سلام فرماندهان و مجاهدان جنبش حماس و همه مردم فلسطين به رهبر انقلاب اسلامي و ملت ايران از ايرانيان به‌عنوان مردمي اصيل که در کشوري با ثبات، مقاوم و استکبارستيز زندگي مي‌کنند، ياد کرد و افزود: همه مردم پايدار فلسطين مواضع ثابت و ارزشمند جمهوري اسلامي در مساله فلسطين، قدس و حمايت از مقاومت مردمي فلسطين با انواع کمک‌ها را مي‌ستايند.

هنيه در اين نامه به دسيسه‌هاي بزرگ و خطرناکي که عليه امت اسلامي و به ويژه قدس شريف در جهت نابود کردن پايه‌هاي مقاومت در جريان است، اشاره کرد و افزود: اگر چه اين توطئه‌ها از گذشته براي ما واضح بود اما در ماه‌ها و روزهاي اخير با کنفرانس رياض و سخنان ترامپ که ايران، حزب الله و حماس را دشمنان صف‌کشيده‌ خود خواند و بر نگرش صهيونيستي‌اش در مساله قدس به‌ عنوان پايتخت يهود تاکيد کرد، اين حقيقت آشکارتر از قبل شده است.

هنيه در ادامه با برشمردن بخشي از آلام مردم فلسطين و محاصره و تحريم همه‌جانبه دارويي، پزشکي و اقتصادي عليه ساکنان غزه با هدف ايجاد بحران انساني و تضعيف مهم‌ترين قلعه مقاومت تصريح کرد: آمريکا و برخي حاکمان شکست‌خورده درصدد هستند به مساله فلسطين و مقاومت مقابل رژيم اشغالگر پايان دهند تا رهبراني که براي رضايت آمريکا و اسرائيل لَه‌لَه مي‌زنند بتوانند روابط خود را با رژيم صهيونيستي عادي و برملا کنند و در مقابل با جهت‌دادن دشمني‌ها به سمت ايران و تحريک تعصبات شيعه و سني، قطب‌نماي امت اسلامي را منحرف سازند.

رئيس دفتر سياسي حماس در اين نامه اعلام پايتختي قدس براي رژيم صهيونيستي از جانب آمريکا را گامي در جهت برداشتن موانع از راهِ حکام منطقه براي هم‌پيماني عربي- اسرائيلي و خلع سلاح مقاومت دانسته و خطاب به رهبر انقلاب اسلامي افزود: بنده به نقش بزرگ حضرتعالي در هدايت جمهوري اسلامي و فرماندهان مومن آن براي رويارويي با پروژه تمام‌کردن مساله فلسطين و همچنين به بياناتتان براي خيزش امت و پرهيز از پرتگاهي که حاکمان نفاق و توطئه به آن‌سو سوق مي‌دهند، ايمان عميق دارم.

در ادامه نامه از حضور ايران در کنار فلسطين در مراحل دشوار و عمل به وظيفه اسلاميِ حمايت از مقاومت، قدرداني و گفته شده است: بي‌شک ايران با هدايت‌هاي بزرگوارانه رهبر معظم انقلاب اسلامي، برتري بزرگي در تقويت مجاهدين و ريشه‌دار کردن گزينه مقاومت و مبارزه در فلسطين داشته و خواهد داشت.

هنيه راه خنثي‌کردن توطئه جاري عليه فلسطين و مساله قدس را انتفاضه خروشان مردمي در داخل کرانه باختري و قدس خوانده و افزوده است: ما اين تصميم را با حضور مردم خود در داخل و خارج حمايت خواهيم کرد تا تصميم طاغوت عصر يعني ترامپ در توطئه بزرگي که در پايتخت‌هاي دور و نزديک براي پايان دادن به مساله فلسطين به ويژه نماد ديني آن يعني قدس ايجاد کرده است، خنثي شود و به اذن خداوند هرگز اجازه نخواهيم داد اين توطئه تحقق يابد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان