تاریخ 1396/10/27 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
بهسازي و احياي چاه‌هاي آب شرب روستاهاي شهرستان شاهرود

سرويس خبر

معاون نظارت بر بهره‌برداري از عمليات بهسازي و احياي چند حلقه چاه از چاه‌هاي عميق آب شرب روستاهاي شهرستان شاهرود خبر داد.

به گزارش روابط عمومي و آموزش همگاني شرکت آب و فاضلاب روستايي استان سمنان، ابوالفضل عاليشاهي معاون نظارت بر بهره‌برداري گفت: در راستاي اجراي سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي و کمک به سفره‌هاي آب زيرزميني و جلوگيري از حفر مجدد چاه نسبت به بازسازي برخي چاه‌هاي داراي عمر بالاي 20 سال که دبي آن کاهش يافته بود، اقدام و ويدئومتري، ايرشوک، پيستون‌زني، برس‌زني و اسيد‌شويي در مرحله بازسازي انجام شد.

مهندس عاليشاهي با اشاره به اينکه در مقايسه با حفر چاه جديد رقم ريالي هزينه شده؛ در اين پروژه 90 درصد کاهش داشته، بيان کرد: چاه‌هاي آب شرب روستاهاي ميقان، خيج و دهملا از روستاهاي پرجمعيت شهرستان شاهرود که دچار کاهش آبدهي شده بود، پس از عمليات ويدئومتري، بهسازي و احياء شد. اسماعيل حسين‌پور مدير آبفار شهرستان شاهرود با بيان اينکه عمليات صورت گرفته موجب ارتقا کمي و کيفي آب استحصالي منابع شد، افزود: در طي مدت خارج شدن چاه از مدار بهره‌برداري جهت عمليات مذکور و به‌منظور تأمين آب سالم و بهداشتي روستاييان عزيز، با برنامه‌ريزي و تمهيدات انديشيده شده، نسبت به تأمين آب از طريق منابع آبي داراي کيفيت مطلوب بهداشتي اقدامات لازم به‌عمل آمد، تا خللي در خدمات‌رساني به مردم ايجاد نشود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان