تاریخ 1396/10/27 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
يک بانوي سرخه‌اي به عنوان يکي از صد کارآفرين برتر کشور شناخته شد

معصومه احساني مديرعامل شرکت مشاور مديريت توسعه آرمان‌شهر کومش به عنوان يکي از صد کارآفرين بخش خصوصي شناخته شد.

به بهانه تجليل معصومه احساني مديرعامل شرکت مشاور مديريت توسعه آرمان‌شهر کومش به عنوان يکي از صد کارآفرين بخش خصوصي گفت و گويي با وي ترتيب داده شد که در ذيل مي‌خوانيد:

معصومه احساني اين جوان خوش‌آتيه سرخه‌اي در گفتگو با نداي سرخه گفت: متولد 65 کارشناسي مديريت دانشگاه سمنان، اهل و ساکن مطلق و هميشگي سرخه که ان شاالله و به ياري خداوند دفتر شرکت رو هم به زودي به سرخه انتقال خواهم داد. وي افزود: به خاطر علاقه‌ي فوق‌العاده زيادم به علم بازاريابي و مديريت توسعه سال 86 طرحي با عنوان «مديريت آمريکايي در ايران» نوشتم که همان سال با دفاعي که در حضور دکتر گرفني و مهندس دانايي انجام دادم در مرکز رشد سمنان پذيرفته شد و به من اجازه‌ي فعاليت داده شد.

اين بانوي موفق بيان کرد: در آن سال من هنوز ترم‌هاي آخر دانشگاه رو داشتم مي‌گذروندم و هيچ دليلي براي خودم پيدا نکردم که بلافاصله بعد يا هم زمان با مطالعه‌ي آکادميک بخوام همچين فعاليتي رو شروع کنم و اين دليلي شد تا با اساتيد دانشگاه تهران و علامه همکاري‌هايي داشته باشم و همزمان در سمنان و تهران با شرکت‌هاي خصوصي در واحدهاي مختلف فعاليت کنم تا براي خودم همه چيز ملموس‌تر بشه.

احساني ادامه داد: اين يادگرفتن‌ها و درگير کردن‌هاي خودم با مجموعه‌هاي مختلف و استراتژي نوشتن‌ها و مشاوره دادن‌هاي کوچک به ثبت شرکت در سال 93 ختم شد.

وي عنوان کرد: تيم ما متشکل از مجموعه‌اي از کارشناسان و کارشناسان مديريت (گرايش‌هاي مختلف از کارآفريني تا جهان‌گردي)، کارشناس محيط زيست، کارشناسان ارشد برق، کارشناس حسابداري‌(بازنشسته)، کارشناس ارشد برنامه‌نويسي، کارشناس گرافيک، کارشناس مهندسي صنايع است؛ براي هر پروژه به صورت تيمي همکاري مي‌کنند تا کمترين خطا در ارائه‌ي مشاوره وجود داشته باشه.

وي گفت: فعاليت مشاوره‌اي هم به سه شکل ساعتي، برنامه‌اي و پروژه‌اي هست که بستگي به نوع مشکل يا تقاضا به مشتري ارائه مي‌دهيم.

اين بانوي کارآفرين اظهار داشت: در مورد اين که چه شد که تاک يا توسعه آرمان‌شهر رو راه انداختم، بايد بگم من هيچ وقت زير دست کار کردن و کارهاي روتين اداري رو انجام دادن رو نه قبول داشتم و نه قبول دارم و به شدت با روند فعاليت‌ها در سيستم‌هاي اداري و کاري مشکل دارم و صد البته مخالفم.

وي گفت: مديريت از رشته‌هاي پايه‌اي هست که همه به اون نياز دارند ولي متأسفانه حتي کساني که تا مقاطع بالاي تحصيلي در اين رشته وارد مي‌شوند هم کمتر از توانايي اصلي اين رشته استفاده مي‌کنند.

يک دانه بکاريد، هزار خوشه بچينيد

احساني خاطرنشان کرد: ما يک شعار داريم و اون هم اينه «يک دانه بکاريد، هزار خوشه بچينيد» و دليل انتخاب اسم شرکت هم همين بود و لوگوي ما هم حتي برداشتي از انگور و تاک هست براي آرمان‌شهري که قابل رسيدن بهشه.

وي در توصيه‌اي خطاب به جوانان گفت: اين که مشکلات اقتصادي وجود دارن رو قبول دارم ولي اين فقط پنجاه درصد قضيه و يا حتي کمتره، اگر هر سازمان و شرکت دولتي و غير دولتي از مشاوره‌هاي خوب تو طول سال استفاده کنه نه تنها اعلام ورشکستگي‌ها به حداقل ميرسه که شکوفا شدن‌ها هم بيشتر و بيشتر خواهد شد. مديرعامل شرکت مشاور مديريت توسعه آرمان‌شهر کومش گفت: هر سرمايه‌گذاري به يک مشاور نياز داره، هر جووني براي کارآفريني نياز به راهنمايي داره تا سرمايه‌هاشون به هدر نره و تو بلند مدت نتيجه‌هاي خوبي بگيرن.

احساني بيان کرد: من ايرادات زيادي رو هميشه به کميته امداد و بانک‌ها داشتم و دارم و حضوري هم اعلام کردم که چقدر مسيرهارو دارن اشتباه ميرن.

وي افزود: اهل شعار دادن نيستم اما واقعا علاقه و پشتکار و خم نشدن اصل‌هايي هستن که وقتي کاري رو شروع مي‌کني بايد توجه کني بهشون.

اين مديرعامل جوان سرخه‌اي گفت: فعاليت ما به خاطر تعريفي که ازشون تو ايران نشده و تعدادمون خيلي کمه هنوز به عنوان کانون تبليغاتي مي‌شناسنش و جاي تأسف داره شايد مهندس باوند از شرکت شهرک‌هاي صنعتي اولين شخصي بودن که تعريف شغل ما براشون ملموس بود و حمايت‌هايي هم کردن و شايد فعاليت‌هاي ما براي شرکت‌هاي خصوصي و مشاوره‌هاي ساعتي ما به اين مراکز اين افتخارو براي من و دوستانم به دنبال داشته که به عنوان يکي از صد کارآفرين برتر در کشور شناخته بشيم.

اين کارآفرين نمونه سرخه‌اي اظهار داشت: مهم نيست که بقيه در موردت چي ميگن مهم اينه که خودت از خودت چيا ميدوني و چقدر از خودت راضي هستي؛ آدم فقط يه عمر براي زندگي داره پس از اين يه عمر بايد نهايت استفاده رو برد؛ شده که وقتايي پول کرايه ماشين نداشتم اما کم نياوردم و با تشويقاي دوست خوبم ندا خانم چتري مصمم‌تر قدم برداشتم،شما هم کم نياريد.

احساني گفت: تا خدا بنده نواز است به خلقش چه نياز که من هم بدون دريافت هيچ وامي کارمو شروع کردم و تا الان که تازه شکوفاييش ملموس شده هيچ پولي به حساب خودم نيومده مطلق و فقط حق پرسنل بوده و بس!

احساني اظهار داشت: از آقاي عاشوري بخشدار سال‌هاي قبل،آقاي فؤاديان شهردار قبلي و جناب آقاي ادهم معاونت محترم فرمانداري و مرد بزرگوار آقاي بيژن پيوندي که از آغاز فعاليت تاک با تيم آشنا بودن و راهنمايي‌ها و مشاوره‌هاي عالي داشتن هم اسم ببرم که تک تک اين بزرگواران حمايت‌هاي معنوي خوبي داشتند و همين طور فراموش نکنم بانو زهرا فيض از شوراي شهر سرخه که پيگير سرمايه‌گذار براي طرح‌هاي اشتغال‌زايي ما در سرخه و اطراف سرخه هستند.

وي در پايان گفت: من تمام تلاش خودم رو خواهم داشت چه با قلم و چه با ايده و چه توان جسمي‌ام اول براي شهر محبوبم سرخه و بعد کشور عزيزم ايران قدمي هرچند کوچيک بردارم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان