تاریخ 1396/10/27 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
مديرکل دفتر جذب و سرمايه گذاري استانداري سمنان
50 درصد از مصوبات کارگروه تسهيل رفعموانع توليد استان مسايل بانکي است

سمنان- ايرنا- مديرکل دفتر جذب و سرمايه گذاري استانداري سمنان گفت: مسايل و مشکلات بانکي حدود نيمي از مصوبات نشست کارگروه تسهيل و رفع موانع توليد اين استان را شامل مي شود.

منوچهر صادقي روز سه شنبه در گفت و گو با ايرنا افزود : پرداخت تسهيلات بانکي به واحدهاي معرفي شده از سوي سازمان صنعت ،معدن و تجارت و جهاد کشاورزي به بانک هاي عامل ، نقش بسزايي در رونق چرخه اقتصاد استان دارد.

کارگروه رفع موانع توليد هر ماه با حضور مديران صنايع ، روساي بانکها و ادارات کل و مسوولان استانداري برگزار مي شود.

وي با بيان اين که اکنون بانک هاي عامل فقط 31 درصد از تسهيلات مصوب را پرداخت کردند، اظهارداشت: از يکهزار و 251 واحد توليدي معرفي شده به بانک هاي عامل 522 واحد با رقم 2 هزار و 870 ميليارد ريال تسهيلات دريافت کردند.

وي با اشاره به اين که با همکاري بانک هاي عامل مي توان 70 درصد تسهيلات تعهد باقي مانده را کاهش داد ، خاطرنشان کرد: باتوجه به ظرفيت هاي استان بايد به نحوي عمل کرد که در ماه هاي باقي مانده سال، شاهد روند رو به رشد پرداخت تسهيلات در استان باشيم.

صادقي ادامه داد : حمايت از واحدهاي صنعتي و توليدي نبايد به صورت مقطعي باشد و در دولت دوازدهم هم براي رفع چالش حداکثري واحدهاي توليدي استان قدم هاي مثبتي گرفته شده است.

مديرکل دفتر جذب و سرمايه گذاري استانداري سمنان اضافه کرد : زيرساخت هاي لازم براي سرمايه گذاري فعالان اقتصادي در شهرک هاي صنعتي سمنان فراهم است و با تکميل طرح عمراني در ميان مدت شاهد اشتغال آفريني قابل توجهي در استان خواهيم بود.

به گزارش ايرنا، در دولت تدبير و اميد در استان سمنان 87 طرح با سرمايه گذاري 65 هزار ميليارد ريال تفاهم نامه اجراي طرح هاي مختلف با بخش خصوصي منعقد شده است.

به گزارش ايرنا، در 9 ماه اول سال 96 ، نرخ بيکاري در استان سمنان 8.9 درصد و سه درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته بيشتر بود و با تحقق کامل ارايه تسهيلات 9 هزار ميليارد ريالي رونق توليد و اجراي طرح‌هاي اقتصادي در قالب تفاهم‌نامه هاي سرمايه‌گذاري بخش خصوصي به تعداد 87 طرح با سرمايه گذاري 71 هزار و 510 ميليارد ريال در همايش‌هاي سرمايه‌گذاري اين استان، انتظار مي رود اشتغال افزايش و نرخ بيکاري در سمنان کاهش قابل توجهي يابد.

در استان بيش از 700 هزار نفري سمنان يکهزار و 800 واحد توليدي و صنعتي فعاليت دارد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان