تاریخ 1396/10/27 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
در ديدار با استاندار سمنان مطرح شد
گسترش سازمان‌هاي مردم‌نهاد با نظارت انجام شود

سرويس خبر

گسترش و افزايش سازمان‌هاي مردم‌نهاد يکي از راه‌کارهاي حمايت از نيازمندان در جامعه است که بايد با نظارت‌هاي لازم انجام شود.

استاندار سمنان در ديدار با مديرکل کميته امداد استان سمنان و معاونان راه‌کارهاي افزايش دستگيري از مددجويان تحت حمايت و نيازمندان را تبيين کرد.به گزارش سايت خبري کميته امداد، سيد‌شهاب‌الدين چاوشي، استاندار سمنان با اشاره به اينکه شناسايي خيران بيش‌ازپيش براي حمايت از افراد نيازمند جامعه ضروري است، افزود: استفاده از رسانه‌هاي جمعي، ديدار چهره‌به‌چهره با خيران براي تشويق و دعوت به ياري‌رساني به افراد نيازمند بايد اجرايي شود.

سيد شهاب‌الدين چاوشي يکي از راه‌کارهاي افزايش حمايت از نيازمندان جامعه را گسترش «سازمان‌هاي مردم‌نهاد» در جامعه برشمرد و گفت: راه‌اندازي و افزايش اين مراکز بايد با نظارت لازم اجرايي شود.

وي بر حفظ چهره مطلوب شهر با نبود متکديان تأکيد کرد و گفت: شناسايي نيازهاي متکديان، حمايت از آنان براي رفع مشکلات معيشتي در اين استان بايد موردتوجه قرار گيرد.

استاندار سمنان بر حمايت خود براي انجام هر چه‌بهتر مأموريت‌هاي کميته امداد به‌ويژه در توانمندسازي مددجويان، احياي سنت حسنه زکات، گسترش مشارکت اقشار مختلف مردم در کمک به نيازمندان تأکيد کرد.

سيد‌جواد رضوي، مديرکل کميته امداد استان سمنان با اشاره به اينکه 890 فرصت شغلي براي مددجويان تحت حمايت کميته امداد استان سمنان در 9 ماهه سال جاري ايجاد شده است، افزود: کميته امداد اين استان در سال جاري 700 فرصت شغلي را در کارگروه اشتغال تعهد کرده بوده که بر اين اساس 127 درصد تعهد اشتغال اين نهاد محقق شده است.

وي بيان کرد: از زمان وقوع زلزله تاکنون يک ميليارد 860 ميليون تومان کمک‌هاي نقدي و غير‌نقدي مردم استان سمنان از طريق کميته امداد به مناطق زلزله‌زده کرمانشاه ارسال‌شده است.

سيد‌جواد رضوي به نيازسنجي خانه به خانه براي خانوارهاي تحت حمايت کميته امداد استان سمنان در تمام نقاط اين استان اشاره کرد و گفت: اين نيازسنجي باهدف اولويت‌بندي نيازهاي خانوار در سرفصل‌هاي تأمين جهيزيه، اشتغال، کمک‌هزينه‌ تحصيلي، بهداشتي و درماني، فرهنگي، مشاوره، حقوقي و مسکن انجام ‌شده و در حال پيگيري است.

وي به تحقق بيش از صددرصدي جمع‌آوري زکات در سال‌جاري اشاره کرد و گفت: امسال هفت ميليارد و 200 ميليون تومان زکات براي کميته امداد استان سمنان پيش‌بيني‌شده بود که در 9 ماهه نخست امسال هفت ميليارد دو 700 ميليون تومان زکات جمع‌آوري‌شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان