تاریخ 1396/10/27 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
رهبر انقلاب اسلامي ‌در ديدار ميهمانان سيزدهمين اجلاس بين‌المجالس کشورهاي اسلامي:
«غلط زيادي» آمريکا درخصوص قدس به سرانجام نخواهد رسيد

آيت‌الله خامنه‌اي رهبر ‌انقلاب اسلامي‌در ديدار ميهمانان شرکت‌کننده در سيزدهمين اجلاس بين المجالس کشورهاي اسلامي، با تأکيد بر اينکه دنياي اسلام بايد در مسائل اساسي با صراحت و با صداي بلند سخن و موضع خود را بگويد، «فلسطين» و «اتحاد دنياي اسلام» را از جمله موضوعات اساسي برشمردند و گفتند: يکي از موضوعات اصلي و بسيار مهم دنياي اسلام، «تلاش براي پيشرفت علمي» است که تجربه جمهوري اسلامي‌ايران نشان داد، با تلاش و با تکيه بر جوانان مي‌توان رتبه علمي‌خود را ارتقا داد و در بخش‌هاي مهمي، در مرز دانش قرار گرفت.

رهبر انقلاب اسلامي‌با اشاره به وظيفه ديني و تاريخي کشورها و دولتهاي اسلامي‌در قبال تحولات مهمي‌که در دنيا در حال روي دادن است، گفتند: دنياي اسلام، امروز بايد در موضوعات مهم و اساسي نقش آفريني کند و نگذارد تجربه تلخ دهه‌هاي گذشته و تسلط قدرتها و آثار بلندمدت آن، تکرار شود.

آيت الله خامنه اي با اشاره به طرح مسائل ميانمار و کشمير در اجلاس بين‌المجالس اسلامي‌و در عين حال غفلت از طرح مسائل بسيار مهم يمن و بحرين در اين اجلاس، افزودند: بايد در مسائل اساسي دنياي اسلام صريح سخن گفت زيرا با صراحت، مي‌توان جريان‌سازي کرد و در افکار عمومي‌مردم و نخبگان جهان تأثيرگذار بود.

ايشان تأکيد کردند: نبايد گذاشت که امپراطوري خطرناک تبليغاتي غرب که عمدتاً به دست صهيونيست‌ها اداره مي‌شود، مسائل مهم دنياي اسلام را ناديده بگيرد و با توطئه‌‌ سکوت، مسائل اصلي امت اسلامي‌ را محو کند.

رهبر انقلاب اسلامي ‌با تأکيد بر اينکه مي‌توان جريان امپراطوري تبليغاتي غرب را شکست داد، خاطرنشان کردند: شکست دادن صهيونيست‌ها در جنگ نرم امکان پذير است، همانگونه که آنها در جنگ سخت و در لبنان شکست خوردند و مجبور به اعتراف به آن شدند.

آيت‌الله خامنه‌اي موضوع فلسطين را در رأس مسائل دنياي اسلام دانستند و گفتند: در قضيه فلسطين، سه حادثه «اشغال سرزمين»، «تبعيد دسته جمعي و ميليوني مردم» و «قتل عام و جنايت عظيم بشري» اتفاق افتاده است که اين ستم در تاريخ نظير ندارد.

ايشان، دفاع از فلسطين را وظيفه همه دانستند و تأکيد کردند: نبايد تصور شود که مقابله با رژيم صهيونيستي فايده اي ندارد بلکه به اذن و لطف خداوند، مجاهدت‌ها در مقابل رژيم صهيونيستي به نتيجه خواهد رسيد، همانگونه که جريان مقاومت نسبت به سالهاي قبل، پيشرفت کرده است.

رهبر انقلاب اسلامي ‌افزودند: صهيونيست‌ها، روزي شعار «از نيل تا فرات» را مي‌دادند اما اکنون براي محافظت از خود مجبور به ديوارکشي شده‌اند.

آيت‌الله خامنه‌اي تأکيد کردند: بدون ترديد فلسطين يک مجموعه و تاريخ «از بحر تا نهر» است و قدس نيز پايتخت آن است و امکان هيچ خدشه اي بر اين حقيقت، وجود ندارد.

ايشان، اقدام اخير آمريکا نسبت به قدس را «غلط زيادي» خواندند و گفتند: آنها قادر به انجام چنين کاري نخواهند بود و تلاش‌هاي آنها به سرانجام نخواهد رسيد.

رهبر انقلاب اسلامي‌خاطرنشان کردند: دولت‌هايي که در منطقه به آمريکايي‌ها کمک و با رژيم صهيونيستي همکاري مي‌کنند تا با برادران مسلمان ستيز کنند، مرتکب خيانت صريح مي‌شوند، همانند کاري که سعودي‌ها انجام مي‌دهند.

آيت‌الله خامنه‌اي، «اتحاد دنياي اسلام» را يکي ديگر از مسائل اساسي برشمردند و گفتند: ما معتقديم اتحاد دنياي اسلام که داراي جمعيت زياد و امکانات فراوان و جايگاه بسيار حساس در دنيا است، مي‌تواند زمينه‌ساز شکل گيري يک قدرت بزرگ و اثرگذار شود و ما حتي به کساني که صريحاً با ما دشمني مي‌کنند، گفته‌ايم آماده برخورد برادرانه هستيم، اگرچه آنها چنين رويکردي ندارند.

ايشان با تأکيد بر لزوم هم افزايي کشورهاي اسلامي، خاطرنشان کردند: نبايد اجازه داد اختلافات و جنگ و خونريزي در دنياي اسلام که عامل اصلي آن نيز آمريکايي‌ها و صهيونيست‌ها هستند، زمينه ساز حاشيه امن براي رژيم صهيونيستي شود.

رهبر انقلاب اسلامي، «تلاش براي پيشرفت علمي» را يکي از مسائل و نيازهاي بسيار مهم دنياي اسلام دانستند و افزودند: دنياي غرب با استفاده از علم، به ثروت و قدرت بين‌المللي رسيد و بر دنيا مسلط شد اما چون ايمان و ظرفيت نداشت، اين علم، منجر به ظلم و استکبار و استثمار شد، بنابراين دنياي اسلام براي رهايي از اين سلطه بايد براي پيشرفت علمي‌تلاش کند و اين کار امکان پذير است.

آيت‌الله خامنه‌اي با اشاره به تجربه موفق ايران در موضوع پيشرفت علمي، خاطرنشان کردند: ايران اسلامي ‌با اتکاء به جوانان خود و در شرايطي که در تحريم قرار داشت، توانست در بخش‌هاي مهمي، در مرز دانش قرار گيرد در حالي ‌که قبلاً در اين بخشها، بسيار عقب بود.

ايشان افزودند: امروز جوانان ايران، در پزشکي، نانو، سلول‌هاي بنيادي و دانش هسته‌اي کارهاي بزرگي انجام داده‌اند.

رهبر انقلاب اسلامي‌در ادامه به يک نکته اشاره کردند و آن، «لزوم افشاي ادعاهاي دروغ شيطان اکبر يعني آمريکا» بود.

آيت‌الله خامنه‌اي با اشاره به ادعاي آمريکا در حمايت از «حقوق بشر» گفتند: شخصي که امروز در آمريکا بر سر کار است، بسيار صريح و عريان مواضع اين کشور را اعلام مي‌کند؛ البته قبلي‌ها نيز همين مواضع را داشتند ولي به اين صراحت اعلام نمي‌کردند و نمونه بارز اين موضع، سخنان اخير او درباره آفريقا و آمريکاي لاتين و نژادهاي ديگر است که مصداق اقدام بر ضد حقوق بشر است؛ بنابراين بايد اين ادعاهاي دروغ را افشا کرد.

ايشان يکي ديگر از ادعاهاي غيرواقعي دولت آمريکا را موضوع مبارزه با «تروريسم» خواندند و افزودند: آمريکايي‌ها در حالي شعار مبارزه با تروريسم مي‌دهند که صراحتاً از رژيمِ تروريستِ صهيونيستي حمايت مي‌کنند و همچنين بنا بر اعتراف رئيس جمهور فعلي آمريکا در تبليغات انتخاباتي‌اش، عامل اصلي بوجود آوردن داعش بوده‌اند و تا آخرين نفس‌هاي داعش نيز از آن حمايت کردند.

رهبر انقلاب اسلامي‌تأکيد کردند: بايد با بيان حقايق و برملا کردن دروغ بودن اين ادعاها، جريان سازي کرد و افکار عمومي‌مردم و نخبگان را تحت تأثير قرار داد.

آيت‌الله خامنه‌اي با تأکيد بر لزوم پيگيري موارد ذکر شده در قطعنامه پاياني و کمک به تحقق آنها، گفتند: آنچه که ما توصيه مي‌کنيم و يا بر آنها اصرار داريم، مواردي است که خودِ ما در عمل انجام داده ايم و به نتيجه رسيده ايم.

ايشان ايستادگي ملت ايران در مقابل جنگ اقتصادي دشمنان را يکي از اين نمونه‌ها برشمردند و افزودند: «تحريم» يکي از بخش‌هاي اين جنگ اقتصادي است که سالهاي متمادي آن را اعمال کردند و به اوج رساندند که امروز نيز ادامه دارد اما ملت ايران ايستادگي کرد و شکست نخورد و امروز از اين تحريم‌ها ابزاري براي شکوفايي خواهد ساخت.

رهبر انقلاب اسلامي، «مردم‌سالاري ديني» يکي از ديگر از تجربيات موفق ملت ايران و زمينه‌ساز رشد مادي و معنوي دانستند و تأکيد کردند: مردم ايران با کمک خداوند متعال، تا کنون توطئه‌هاي آمريکا را خنثي کرده‌اند و از اين پس نيز خنثي خواهند کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان