تاریخ 1396/10/27 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
حفاظت از عرصه‌هاي منابع طبيعي با مشارکت مردم

شاهرود-خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

امام جمعه شهرستان شاهرود در ديدار با مسئول حوزه نمايندگي ولي‌فقيه اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان بيان داشت: عرصه‌هاي منابع طبيعي و آبخيزداري از منابع و ذخاير عميقي برخوردارند ايشان گفت: حفاظت از منابع طبيعي اعم‌از آب، خاک و پوشش گياهي در اولويت قرار دهيد، تا هم جامعه دچار خسارت نشود و هم فعاليت‌تان در بلند مدت از پيامدهاي تخريب منابع طبيعي در امان بماند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رساني اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان، حجت‌الاسلام‌و‌المسلمين عباس اميني ضمن استقبال از مسئولين منابع طبيعي و تبادل‌نظر ميان مسئولين منابع طبيعي و امام جمعه شهرستان به پيرامون مشکلات مردم در حوزه منابع طبيعي حل و فصل آن با همکاري يکديگر عنوان کرد، وظيفه اصلي امام جمعه بيان مشکلات مردم و حمايت از مردم است.

وي اظهار داشت: با توجه به اهميت و گستردگي زياد عرصه‌هاي منابع طبيعي، حفاظت و توسعه اين عرصه‌ها با مشارکت مردم امکان پذير مي‌باشد.

حجت‌الاسلام عباس اميني در بخشي از سخنان خود با مسئولين منابع طبيعي حضور در مدارس براي پيشبرد اهداف منابع طبيعي و آبخيزداري امري مهم و ضروري دانست و گفت: بايد از مدارس دانش‌آموزان را با عرصه‌هاي منابع طبيعي آشنا کرد.

لذا از مسئولين منابع طبيعي تقاضا دارم، براي حل مشکلات مردم همت خود را دو چندان کرده و تمام سعي خود را جهت تفهيم حقوق منابع طبيعي، آموزش و ترويج فرهنگ منابع طبيعي، حل مشکلات مردم و استفاده بهينه از منابع طبيعي و مراتع مبذول نماييد.

حجت‌الاسلام‌و‌المسلمين عباس اميني درباره از بين نبردن درختان سرسبز رواياتي زياد وجود دارد. ايشان اظهار داشت: حضرت امام علي عليه‌السلام مي‌فرمايند: «پرهيز از قطع درختان سرسبز بر طول عمر انسان مي‌افزايد». به نظر مي‌رسد، انسان آنچه را خداوند به صورت سالم و پاک در اختيارش نهاده است، بايد به شكلي درست و به نفع حيات بهره‌برداري کند و در پاک نگاه داشتن آن بکوشد.

وي ضمن تقدير و تشکر از رياست اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان شاهرود و روابط صميمانه بين اين اداره و دفتر امام جمعه شهرستان خواستار روابط بيشتر حوزه نمايندگي ولي‌فقيه و مدير کل منابع طبيعي و آبخيزداري استان را با اين دفتر شد.

مسئول حوزه نمايندگي ولي‌فقيه اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان حجت‌الاسلام‌و‌المسلمين مصطفي مرادي گفت: امامان جمعه هر شهر و منطقه به‌عنوان اصلي‌ترين سفير انفال شناخته مي‌شوند، لذا انتظار مي‌رود، براي حل مشکلات مردم در استفاده از انفال و جلوگيري از تعددي و تخريب انفال امام جمعه نهايت سعي خود را بنمايد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان