تاریخ 1396/10/23 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
رئيس آموزش و پروش شهرستان شاهرود:
26 درصد از دانش آموزان استاندر شاهرود مشغول تحصيل هستند

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

رئيس آموزش و پروش شهرستان شاهرود با بيان اين که 29 هزار دانش‌آموز در شهرستان شاهرود مشغول تحصيل مي‌باشند، گفت: 26 درصد از دانش‌آموزان استان در شاهرود مشغول تحصيل هستند.

حميد باباخاني در جلسه شوراي آموزش و پرورش شاهرود افزود: خوشبختانه با همه محروميت‌ها به‌ويژه در حوزه ورزش در شهرستان شاهرود توانستيم موفقيت‌هاي چشمگيري در حوزه ورزش استان و کشور کسب نماييم.

وي تصريح کرد: در برگزاري المپيادهاي ورزشي در دوسال اخير 31 مدال کشوري نصيب دانش آموزان استان شده که از اين تعداد 29 مدال سهم شهرستان شاهرود است.

وي دغدغه دانش آموزان بازمانده از تحصيل را مهم ارزيابي کرد و گفت: 48 نفر از دانش‌آموزان به علت‌هاي مختلف از تحصيل بازمانده بودند که با پيگيري‌هاي انجام شده 28 نفر از آنها شناسايي و جذب مدرسه و مشغول تحصيل شدند و 18 نفر نيز دانش‌آموز بدون هويت‌شناسايي و جذب آموزش و پرورش شدند.

در اين نشست فرماندار شاهرود نيز با بيان اين که دغدغه اولياء دانش‌آموزان در بهره‌مندي از سرويس مدارس بايد مرتفع شود، گفت: در اين حوزه بايد دقت لازم صورت پذيرد.

هاشمي افزود: در مدارس بايد به حوزه ديني توجه بيشتري شود و از پتانسيل اولياء در اين خصوص بهره گرفت.

وي افزود: پيرامون آسيب‌هاي اجتماعي کارهاي خوبي صورت گرفته است، ولي نبايد از اين امر غافل شد و بايد در کنار موفقيت‌هاي ورزشي و فرهنگي در حوزه کاهش‌هاي آسيب‌هاي اجتماعي تمام تلاش خود را به کار گيريم.

امام جمعه شاهرود نيز با بيان اين که حوادث اخير نشان داده است که ما بايد به نسل جوان توجه بيشتري داشته باشيم، گفت: نسل جوان بايد بيشتر از قبل مورد توجه قرار گيرد.

حجه السلام اميني با تاکيد بر اينکه يکي از گروه‌هاي هدف دشمن قشر جوان است، افزود: بايد از فرصت‌هاي زياد از جمله دهه مبارک فجر براي تقويت قشر جوان بهره گرفت.

وي خاطرنشان کرد: در کنار بنيه اعتقادي دانش‌آموزان بايد به بنيه اعتقادي برخي از معلمين هم توجه کرد چون دانش‌آموزان ساعات طولاني را با معلمين مي‌گذرانند.

اميني افزود: با توجه به اينکه نسل جوان از دو حوزه ورزش و هنر استقبال بيشتري مي‌کنند، بايد از زبان هنر و ورزش در جهت جذب جوانان و ارتقاي بنيه اعتقادي آن‌ها گام برداشت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان