تاریخ 1396/10/23 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
نماينده ولي‌فقيه در استان سمنان:
پاسخگويي به مردم وظيفه اصلي مسئولان است

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مهمترين مباحث روز اجتماعي و فرهنگي کشور، مشکلات و دغدغه‌هاي مردم و راهکارهاي تقويت نهاد نماز جمعه در نشست ائمه جمعه دائم و موقت استان سمنان بررسي شد.

نماينده ولي‌فقيه در استان سمنان در اين نشست با تاکيد بر لزوم حضور مستمر و موثر مسئولان در نشست‌ها و جلسه‌هاي ائمه جمعه گفت: آشنايي مديران برنامه‌ريز استاني و شهرستاني با دغدغه‌هاي ائمه جمعه، راهگشاي رسيدگي به مشکلات مردم است.

حجت‌الاسلام‌و‌المسلمين سيد‌محمد شاهچراغي اصل پاسخگويي را يکي از وظايف جدي مسئولان در شرايط فعلي جامعه برشمرد و تصريح کرد: اگر درخواست يا مشکلي به دليل مسائل قانوني يا بودجه و اعتبار قابل انجام نيست و يا به زمان نياز دارد، همين توضيحات هم بايد براي اطلاع مردم از زبان خود مسئول بيان شود.

وي با قدرداني از اولين حضور استاندار جديد سمنان در جمع ائمه جمعه استان ابراز اميدواري کرد: اين هم‌انديشي‌ها در سطح استاني و شهرستاني به شکل مستمر تداوم يابد.

استاندار سمنان نيز در اين نشست، با تاکيد بر شان خدمتگزاري به مردم بعنوان رکن اصلي قبول مسئوليت در نظام جمهوري اسلامي گفت: دغدغه‌‌هاي علما و روحانيون و ائمه جمعه به دليل حضور بيشتر در بين قشرهاي مختلف مردم، جنبه دلسوزانه دارد و مسئولان بايد براي رسيدگي به آن اهتمام بيشتري داشته باشند.

سيد‌شهاب الدين چاوشي بررسي راهکارهاي متناسب هر اقليم در خصوص رفع مشکل کم‌آبي را يادآور شد و افزود: از هر برنامه‌ريزي و اقدامي در خصوص تامين آب استان در حال پيگيري است پشتيباني مي‌کنيم. وي افزود: اقدامات درون‌استاني نظير جلوگيري از هدر رفت شبکه فرسوده آب‌رساني، برداشت‌هاي غيرمجاز احتمالي و ترويج فرهنگ مصرف بهينه نيز بايد با قوت تمام و حمايت و فرهنگ‌سازي ائمه جمعه ادامه يابد. چاوشي با بيان اينکه کمک به ايجاد اشتغال، مجاهدت در راه بهبود وضعيت اقتصادي جامعه محسوب مي‌شود، گفت: حمايت از سرمايه‌گذاري هدفمند و اشتغال‌زا زمينه کاهش آثار سوء بيکاري در جامعه را فراهم مي‌کند. احمد همتي نماينده مردم شهرستان‌هاي سمنان، مهديشهر و سرخه و سيد‌حسن حسيني شاهرودي نماينده مردم شهرستان‌هاي شاهرود و ميامي در مجلس شوراي اسلامي نيز در اين نشست در سخناني با توضيح برخي مباحث در حال پيگيري در کميسيون‌هاي تخصصي مجلس، لزوم نظارت بر امور اداري و اجرايي، توزيع متوازن منابع و اعتبارات، توجه به اصل حفظ و حمايت از نظام در برخي اظهار نظرها، انجام اقدام عملي براي بهبود معيشت مردم و فضاي کسب و کار را مورد تاکيد قرار دادند. جمعي از ائمه جمعه شهرهاي مختلف استان هم از سخنرانان ديگر اين نشست بودند که ضمن بازگويي برخي مشکلات مختص شهرهاي محل خدمت، مسائلي نظير مهار گراني،، همفکري و روابط بيشتر مسئولان شهرستاني با ائمه جمعه و روحانيون، اشتغال جوانان، توجه بيشتر مديران غيربومي به مسائل درون شهرستاني و رسيدگي به مناطق محروم و کمتر توسعه يافته و تهيدستان را خواستار شدند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان