تاریخ 1396/10/23 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
استاندار سمنان:
اقدامات پيشگيرانه سازمان پدافند غيرعاملکمکي مهم به امنيت کشور است

سرويس خبر:

استاندار سمنان اقدامات پيشگيرانه سازمان پدافند غيرعامل را کمک به امنيت کشور خواند و از امنيت به‌عنوان مهم‌ترين پيش‌نياز توسعه کشور نام برد.

سيد‌شهاب‌الدين چاوشي در ديدار با جانشين فرمانده قرارگاه سايبري کشور که در دفتر استاندار سمنان برگزار شد، گفت: اقدامات پيشگيرانه و مفيدي که از سوي قرارگاه پدافند غيرعامل کشور انجام مي‌شود، علاوه بر کاهش هزينه‌هاي دولت، نقش مهمي در ايجاد فضاي توسعه در استان‌هاي مختلف ازجمله استان سمنان دارد.

وي با اشاره به تعيين استان سمنان به‌عنوان يکي از استان‌هاي معين تهران، افزود: استان سمنان اين ظرفيت را دارد، تا در حوزه پدافندي و به‌ويژه فضاي سايبري، به‌عنوان پشتيبان استان تهران معرفي شود و در اين راستا، ما نيز از اين اقدام حمايت خواهيم کرد.

استاندار سمنان همچنين از اجراي رزمايش سايبري در اين استان به‌عنوان استان پايلوت کشور حمايت و تأکيد کرد: انجام اين رزمايش علاوه بر نشان دادن سطح آمادگي ادارات و ارگان‌هاي دولتي و غيردولتي استان، مي‌تواند در شناخت نقاط قوت و ضعف در حوزه سايبري کشور نيز مؤثر باشد.

جانشين فرمانده قرارگاه سايبري کشور نيز در اين جلسه، ضمن تبريک انتصاب چاوشي به‌عنوان استاندار سمنان، گفت: استان سمنان به‌عنوان يکي از استان‌هاي پيشرو و موفق در حوزه پدافند غيرعامل بوده و در آمار فناوري اطلاعات، هميشه جزء 5 استان مطرح کشور قرار دارد.

محمدرضا فرجي‌پور خاطرنشان کرد: هدف اصلي فعاليت سازمان پدافند غيرعامل، مصون‌سازي زيرساخت‌هاي کشور در برابر تهديدات سخت‌افزاري و نرم‌افزاري دشمنان است و با عنايت به توانمندي و آمادگي استان سمنان در حوزه پدافند غيرعامل و به‌ويژه حوزه سايبري، در نظر داريم، تا رزمايش سايبري کشور را براي نخستين بار در استان سمنان، به‌عنوان پايلوت کشور برگزار کنيم و در اين راستا، مطالعات لازم و برنامه عملياتي نيز تهيه و به مسؤولان استان سمنان ارسال‌شده است.

همچنين در ابتداي اين جلسه مديرکل پدافند غيرعامل استانداري سمنان، با بيان اقدامات و دستاوردهاي اين اداره کل گفت: فعاليت‌ها در حوزه پدافند، با در نظر گرفتن نگاه فرصت محور و تهديد محور به انجام مي‌رسد و استان سمنان با توجه به ظرفيت‌هاي کلان خود در حوزه فناوري و با داشتن زيرساخت‌هاي لازم در اين زمينه مي‌تواند به‌عنوان پايلوت کشور در رزمايش بزرگ سايبري موفق عمل کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان