تاریخ 1396/10/11 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
امکان سنجي راه اندازي قطار برنامه‌اي حمل زغال‌سنگ از راه‌آهن شمالشرق (1)

شاهرود-خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

طي نشستي مديرکل راه آهن شمالشرق (1) و مدير عامل شرکت زغال‌سنگ البرز شرقي نحوه افزايش تعاملات در خصوص حمل محموله زغال‌سنگ از طريق ريل را مورد بررسي قرار دادند.

مدير کل راه آهن شمالشرق (1) گفت: در راستاي نيل به اهداف اقتصاد مقاومتي و جذب حداکثري بار وهمچنين ارائه خدمت رساني به صاحبان کالاو خدمات، طي نشستي نحوه افزايش تعاملات وتشکيل قطار برنامه اي جهت حمل زغال‌سنگ از ايستگاه زرين به مقصد ذوب‌آهن اصفهان بررسي شد.

فرشاد زادخور اظهار داشت: با توجه به زير‌ساخت‌هاي موجود در شبکه ريلي، در حال حاضر بارگيري و حمل ماهيانه 10هزار تن زغال‌سنگ توليدي شرکت زغال سنگ البرز شرقي از طريق ريل امکان‌پذير است که مقرر گرديد، با هماهنگي و برنامه‌ريزي‌هاي لازم، حمل اين ميزان بار توسط دو رام قطار برنامه‌اي با استعداد 40 واگن در هفته از ايستگاه راه‌آهن زرين به مقصد ذوب‌آهن اصفهان انجام شود.

زاد‌خور همچنين افزود: تلاش راه‌آهن بر آن است که ارائه خدمت‌رساني در زمينه حمل بار و مسافر به بهترين نحو ممکن انجام پذيرد و اميدواريم با شناسايي چشمه‌هاي بار و تعامل بيشتر با مشتريان و صاحبان کالا اين مهم صورت پذيرد و بتوانيم گام بلندي را در رسيدن به هداف راه‌آهن برداريم.

وي تصريح کرد: شرکت زغال‌سنگ البرز شرقي ظرفيت توليد ماهيانه 12 هزارتن زغال‌سنگ را دارد و از ابتداي سال‌جاري تاکنون بالغ بر 67 هزارتن زغال‌سنگ توليدي اين شرکت در ايستگاه زرين بارگيري و از طريق شبکه ريلي به مقصد ذوب‌آهن اصفهان حمل شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان