تاریخ 1396/10/09 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
رئيس دانشگاه علوم پزشکي شاهرود:
کارگاه مرور سيستماتيک کوکران در شاهرود آغاز شد

شاهرود –خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

رئيس دانشگاه علوم پزشکي شاهرود از آغاز کارگاه سه روزه آموزش مرور سيستماتيک کوکران در شاهرود به همت اين دانشگاه خبر داد.

رضا چمن با بيان اينکه دانشگاه علوم پزشکي شاهرود دوره آموزشي کوکران را با تدريس مربي بين‌المللي اين حوزه و با حضور 35 نفر از اعضاي هيات علمي دانشجويان دکتري و پژوهشگران آغاز کرده است، تاکيد کرد: اهميت استفاده از شواهد علمي دقيق در تصميم‌گيري و توليد دستورالعمل و فوايد مطالعات مرور سيستماتيک بخش اصلي اين دوره آموزشي است.

وي درباره نتايج برگزاري اين نشست، افزود: توسعه و گسترش کمي‌وکيفي مطالعات مرور سيستماتيک و متاآناليز (فراتحليل) در سال‌هاي اخير در کنار توليد مقالات مربوطه که علاوه بر حيطه‌هاي پزشکي و سلامت ساير فيلدهاي بين رشته‌اي را نيز در برگرفته است بيانگر فوايد و آثار مثبت اين مطالعه از نظر صرفه‌هاي اقتصادي، منابع انساني و زمان و قدرت بالاي اين مطالعات در توليد و خلق شواهد است.

رئيس دانشگاه علوم پزشکي شاهرود گفت: مطالعات مرور سيستماتيک داراي ويژگي و مراحلي است که در پژوهشگران ايجاد علاقه مي‌کند و واجد جذابيت‌هايي محسوب مي‌شود که با ايجاد توانمندي براي هدايت پايان نامه و راهنمايي و مشاوره دانشجويان مي تواند گرايش روز‌افزون به اين دسته از مطالعات در بين محققين و اعضاي هيات علمي را به دنبال داشته باشد.

چمن بيان کرد: در راستاي ماموريت‌هاي دانشگاه و سياست بين‌المللي‌سازي و براي افزايش ارتباط و تعاملات علمي و استفاده از تجربيات اساتيد مطرح دنيا برگزاري اين کارگاه با حضور دکتر جهانفر که صاحب نظر و مربي بين‌المللي کوکران است، برگزار شد.

وي افزود: اين کارگاه با هدف مرورکوکران و آشنايي کلي با چگونگي انجام مرور سيستماتيک و کارعملي نرم افزار متاآناليز داده‌هاي مطالعات مروري برگزار شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان