تاریخ 1396/10/09 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
روحاني با اشاره به بيانات اخير رهبر انقلاب:
نقد لازمه تحول و تخريب زمينه‌ساز تفرقه است

رييس‌جمهور عموم مسئولان، نخبگان و رسانه‌ها را مخاطبان اصلي بيانات اخير رهبر انقلاب دانست و تاکيد کرد: امروز مهمترين شاخص انقلابي‌گري؛ کاستن از فاصله‌ها، اميدآفريني و کمک به توسعه مادي و معنوي کشور است.

به گزارش ايلنا، حجت‌الاسلام حسن روحاني در جلسه ستاد اقتصادي دولت با اشاره به سخنان اخير مقام رهبري، افزود: اينک و در پي اقتدار جمهوري اسلامي ايران در عرصه‌هاي منطقه‌اي و بين‌المللي؛ دشمنان انقلاب در صدد نا اميد کردن مردم از آينده، اختلاف افکني و ضربه به پشتوانه اجتماعي نظام بر آمده‌اند و ضروري است همگان در برابر اين توطئه هوشيار، و نخبگان نيز در روشنگري جامعه و بويژه نسل جوان کوشا باشند.

رئيس شوراي‌عالي امنيت ملي، انسجام ملي را براي تقويت ساختار دروني نظام و پيشرفت پرشتاب کشور ضروري خواند و گفت: هرگونه اختلاف‌افکني ميان قوا و دستگاه‌ها، بزرگنمايي ضعف‌ها و معضلات کوتاه مدت و همچنين ياس آفريني در افکار عمومي نسبت به آينده کشور؛ حرکت در «خط تقابل» و مسير طراحي شده بدخواهان ايران اسلامي است.

روحاني نقد دلسوزانه در چارچوب قانون را لازمه اصلاح رويه‌ها، تحول آفريني و پويايي حوزه‌هاي مديريتي خواند و افزود: تخريب و سياه نمائي زمينه ساز تفرقه است و بي‌ترديد بزرگترين مولفه قدرت ملي؛ وحدت اقوام، مذاهب و اقشار مختلف جامعه براي تحقق آرمانهاي انقلابي و ملي است.

رييس‌جمهور در بخش ديگري از سخنان خود به مهمترين موضوعات اقتصادي کشور و از جمله ويژگي‌هاي لايحه بودجه سال 97 اشاره و گفت: دولت با هدايت رهبري و حمايت عمومي، ضمن اجراي سياستهاي کلي اقتصاد مقاومتي و با هدف‌گيري توليد و اشتغال؛ حل مشکلات معيشتي و اقتصادي مردم را در صدر اولويت‌هاي خود دارد.

روحاني با تاکيد بر اينکه براي حل مشکلات اقتصادي نيازمند واقع بيني و همراهي قوا و نهادها هستيم، ادامه داد: کاهش وابستگي بودجه به نفت، توسعه ديپلماسي اقتصادي، افزايش صادرات، رونق توليد و اشتغال؛ پنج رکن برنامه‌هاي اقتصادي دولت است.

رييس جمهور با تقدير از بيانات صريح و وحدت بخش مقام رهبري، جهت گيري دولت را، ايجاد فرصت براي شکوفائي همه استعدادها، همکاري با همه نيروها، و پرهيز از سياست زدگي و جناح گرائي در حرکت اقتصادي کشور اعلام کرد و گفت: با شفافيت حداکثري در بودجه و امور اقتصادي کشور، بلندترين گام را در مقابله با فساد و ناکارآمدي بر مي داريم و ديگر زمينه اي نخواهد ماند که متهمان فساد و تضييع امکانات، تخلفات خود را در پس دعواهاي سياسي پنهان کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان