تاریخ 1396/10/09 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
در ديدار رئيس اتاق سمنان و سفير ازبکستان مطرح شد:
بسط و توسعه تجاري طرفين با رويکرد سرمايه‌گذاري متقابل

 

سرويس خبر

رئيس اتاق سمنان نشست مشترکي را با بهادر عبدالله يف سفير فوق‌العاده و تام‌الاختيار کشور ازبکستان در محل سفارت اين کشور برگزار نمود.

به گزارش روابط عمومي اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي سمنان، علي‌اصغر جمعه‌اي همکاري دوجانبه ايران و ازبکستان را مهم خواند و گفت: در سنوات قبل فعالين اقتصادي استان سمنان دومين نمايشگاه توانمندي‌هاي استان سمنان را در پايتخت اين کشور برگزار نموده به‌طوري‌که تاکنون اين مراودات تجاري ادامه پيداکرده است.

جمعه‌اي از صادرات مستمر کالاهاي استان سمنان به ازبکستان خبر داد و تصريح کرد: صادرات کالاهاي شامل کائولن، باريت، روي و اکسيد روي به ازبکستان جريان دارد.

رئيس اتاق سمنان از پذيرش سرمايه‌گذاري استقبال کرد و اظهار داشت: در حال حاضر فعالين اقتصادي استان در ايجاد کارگاه‌هاي صنعتي در کشور ازبکستان مشارکت دارند.

جمعه‌اي به سفير فوق‌العاده و تام‌الاختيار ازبکستان در ايران پيشنهاد نمود، تا با همکاري طرفين مراودات تجاري دو کشور گسترش يابد.

بهار عبدالله يف سفير ازبکستان در ايران از همکاري دوجانبه استقبال و تصريح کرد: ازبکستان آماده همکاري متقابل با اتاق بازرگاني، صنايع، د معادن و کشاورزي سمنان مي‌باشد. سفير ازبکستان در ايران ادامه داد: مذاکرات ما با اتاق‌هاي استاني عملياتي خواهد بود، چون معتقد هستيم، فعاليت‌ها و مشارکت‌هاي اقتصادي در توانمندي‌هاي اتاق‌هاي بازرگاني استاني نهادينه‌شده است. عبدالله يف از تبديل ارز در ازبکستان در ماه آتي خبر داد و خاطرنشان کرد: فعاليت‌هاي اقتصادي در ازبکستان سرعت گرفته و اين کشور پذيراي سرمايه‌گذاران ايراني است. سفير ازبکستان فعاليت‌هاي اقتصادي را در هفت منطقه آزاد اقتصادي براي سرمايه‌گذاران قابل‌توجه خواند و گفت: در آينده نزديک حجم مبادلات دو کشور افزايش خواهد يافت.

فعالين اقتصادي در اين نشست از سفير ازبکستان درخواست نمودند، تا هر چه زودتر مقدمات پرواز مستقيم تهران و تاشکند را پيگيري و نسبت به ارتباط مالي تلاش‌هاي لازم في‌مابين دو کشور صورت پذيرد.

قابل‌ذکر است: حجم صادرات ايران به ازبکستان طبق آمار رسمي 838/136 ميليون دلار گزارش شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان