تاریخ 1396/09/14 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
براي اولين بار؛
دوره کار دانش رشته‌هاي سفال و لعاب در استان سمنان برگزار شد

سرويس خبر

معاون صنايع‌دستي اداره کل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان سمنان گفت: براي اولين بار، دوره آموزش مهارتي(کار دانش) رشته‌هاي سفال و لعاب در اين استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان سمنان، «جعفر صفاخواه» در گفت‌و‌گويي افزود: پس از پيگيري‌هاي مستمر اين اداره کل، نخستين هنر آموزان رشته‌هاي سفال و لعاب مشغول به تحصيل شدند.

وي گفت: اين دوره آموزشي مهارتي براي هنرجويان مقطع متوسطه شاخه کار دانش و بر اساس استانداردهاي مصوب رشته‌هاي مهارتي کاردانش با همکاري اداره کل آموزش و پرورش استان در سال تحصيلي 97-96 برگزار شده است.

صفاخواه افزود: طراحي سنتي درجه يک، طراحي سنتي درجه 2، سفالگري درجه يک و 2 از جمله واحدهاي قابل تدريس در اين رشته است.

وي گفت: با توجه به اهميت جايگاه استان در حفظ و اشاعه و ارائه روش‌هاي نوين هنر- صنعت سفال و سراميک در کشور، تدوين اين رشته فني مهارتي از مهم‌ترين برنامه‌هاي معاونت صنايع دستي اداره کل در سال‌هاي اخير بود که سرانجام به نتيجه رسيد.

معاون صنايع‌دستي اداره کل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان سمنان ابراز اميدواري کرد: آموزش تعدادي از هنرآموزان و آشنايي بيشتر جامعه با اين رشته صنايع‌دستي، زمينه ساز ايجاد اشتغال پايدار و ترويج صنايع دستي در جامعه باشد.

از 295 رشته فعال صنايع دستي در ايران، 52 رشته در استان سمنان در حال توليد و فعاليت است.

سمنان از استان‌هاي پيشرو و مطرح در زمينه توليد سفال و سراميک در کشور است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان